7 Mart 2021 Pazar

Gün Doğumu, Tanrı’nın Sözlerini Hatırlatıyor

Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki bir NASA astronotu, uzaydan güneşin doğuşunu izledikten sonra Mezmurlar’dan bir ayeti hatırladığını söyledi.

Uzay istasyonunun Expedition 64 mürettebatından Victor Glover, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden güneşin doğuşunu gösteren iki fotoğraf paylaştı. Glover, ‘‘Bu fotoğrafları bugün çektim, gün doğumunu ve gün batımını seviyorum. Renk bantlarını görebiliyor musunuz? Bu görüntüler 30. Mezmur’daki şu ayeti hatırlattı: ‘Gözyaşlarınız belki bir gece akar, ama sabahla sevinç doğar.’ Gün doğumundan önce her yer karanlık. Hepinize sevgi ve ışık diliyorum’’ dedi.

Glover, Kasım ayında SpaceX roketiyle fırlatılan dört kişilik bir mürettebatın parçası olmuştu. Aynı zamanda uzun süreli uzay görevine başlayan ilk Afro-Amerikalı astronot.

2013 yılında astronot seçilen Glover, geçtiğimiz aylarda beraberinde komünyon kadehlerini ve Kutsal Kitap’ı götürdüğünü söyleyerek manşetlere taşınmıştı. Houston merkezli Christ of League City Kilisesi’ne katılan Glover, uzayda görevdeyken ‘‘Çevrimiçi hizmetlere katılmaya, Kutsal Kitap okumaya ve dua etmeye devam edeceğim’’ demişti.

Dört çocuk sahibi Glover, NASA’daki görevinin ve ona eşlik eden tehlikelerin hayatını bir perspektife oturtmasına yardımcı olduğunu söyledi. Gloveri Christian Chronicles ile yaptığı röportajda, ‘‘Bu sefer gerçekten en önemli olana odaklanmama yardımcı oldu. Şu anda gerçekten ne yapmam gerekiyor? Ailemin sadece bu göreve değil, aynı zamanda hayata hazır olduğundan gerçekten emin olmamın ne kadar önemli olduğunu anladım. Bir ebeveynin işi budur. Yani Tanrı’nın hayatımdaki rolünü ve otoritesini anlamak, sevgisi ve desteğinin farkına vararak O’na teslim olmak’’ ifadelerinde bulundu. (CHL)

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

AB Türkiye Delegasyonu Üyeleri, Patrik Sahak II’yi Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 4 Mart Perşembe günü, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Handrut başkanlığındaki Avrupa Birliği (AB)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi