27 Ocak 2022 Perşembe

Haiti’de Kaçırılan Amerikalı Pastör Serbest Bırakıldı

Geçtiğimiz Ekim ayında polis kıyafetli silahlı kişiler tarafından kaçırılan Amerikalı pastör serbest bırakıldı. Ancak on yedi Amerikalı ve Kanadalı müjdeci, 400 Mawozo çetesi tarafından rehin tutulmaya devam ediyor.

79 yaşındaki pastör Jean Pierre Ferrer Michel ve iki inanlı, kiliselerinin önünden silahlı kişiler tarafından kaçırıldı. Kadın inanlı bir süre sonra serbest bırakılırken, pastör Michel ve erkek inanlının esareti bir süre devam etti.

Pastörün kızı Creole’da, Facebook hesabı üzerinden babasının serbest bırakıldığını duyuran bir video yayınladı. Pastörün ve inanlının 300bin dolar fidye karşılığında serbest bırakıldığı bildirildi. CBN News’in haberine göre, Haitili bir iletişim danışmanı olan Délex Etienne, 250bin dolarlık ek bir ödeme yapıldığını söyledi. Etienne, ‘‘Pastör Jean-Pierre Ferrer Michel ve Norman Wiwner’ın serbest bırakılması için 250bin dolar ödendi. Bu, daha önce akrabaları tarafından verilen 300bin dolarlık ödemeye ek bir miktar’’ dedi.

Christian Aid Ministries adlı Hristiyan yardım kuruluşundan beşi çocuk 17 müjdeci, 400 Mawazoo çetesi tarafından 16 Ekim’de kaçırılmalarının ardından hala kayıp. Çete lideri, kişi başına 1 milyon dolar fidye ödenmemesi durumunda, Hristiyanları öldüreceğini söyledi.

Rehineleri kurtarma çabasına ABD Başkanı Joe Biden da katıldı. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ‘‘Her birinin güvenli bir şekilde evlerine dönmesini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz’’ dedi.

Christian Aid Ministries, kaçırma olaylarının ABD, Haiti ve Kanada hükümetleri için büyük endişe kaynağı olduğunu ve rehinelerin güvenli bir şekilde serbest bırakılması için çalıştıklarını belirterek, ‘‘Hükümet yetkilileri ve ajanlar için dua ederken bize katılın. Öyle ki, Tanrı onlara hikmet versin’’ dedi. (CHL)

Bulduğu Kutsal Kitap Aracılığıyla İman Etti

Oklahomalı pastör, 15 yıl önce kaybettiği Kutsal Kitap aracılığıyla bir kişinin İsa Mesih'e iman ettiğini söyledi.Tulsa merkezli...

İki Ülke Güçlerini Birleştirdi

Amerika'nın Sesi'nden (VOA) yayınlanan bir rapora göre, Fransa ve İsveç, eski IŞİD üyelerinin Irak'ta Hristiyanlara karşı işledikleri...

Hristiyanlar Sürgünle Karşı Karşıya

İran'da kilise üyesi oldukları için bir yıllık hapis cezalarının ardından 20 Ocak'ta serbest bırakılan iki Hristiyan, şimdiyse...

İncil Çalışması Sırasında Öldürüldü

Polis, 26 yaşındaki Alabama'lı bir kadını, bir kilisenin İncil çalışmasına katıldığı sırada, kaza kurşunuyla bir papazın karısını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi