9 Mart 2021 Salı

Hastasına Dua Ettiği İçin Suçlanan Doktor, Aklandı

Birleşik Krallık’ta, hastasına dua ederek onu rahatsız ettiği öne sürülen ve 3 ay boyunca soruşturma geçiren doktor, suçlamalardan aklandı.

Doktorları denetleyen ve gerektiğinde lisanslarını iptal edebilen Genel Tıp Konseyi, 59 yaşındaki Scott’ın suç gerektirecek bir şey yapmadığına karar verdi.

The National Secular Society (NSS) adlı İngiliz örgütü tarafından suçlanan Scott, işini ve lisansını kaybedebilirdi. Genel Tıp Konseyi, Dr. Scott hakkında hiçbir hastadan bireysel olarak şikayet gelmediğini söyledi.

NSS örgütü tarafından öne sürülen iddiada, doktorun savunmasız bir hastaya kendi dini görüşlerini dayattığı söylenirken, Genel Tıp Konseyi, bu konuda ikna edici bir kanıt olmadığını bildirdi.

Hristiyan Hukuk Merkezi tarafından desteklenen Dr. Scott, ‘‘NSS, sadece beni hedeflemedi. Aynı zamanda İngiltere’deki Hristiyanların, iş yerlerinde inançlarını paylaşma özgürlüğünü de hedefledi. Sahte bir şikayet sonucu bana ve aileme kesilen ceza tamamen gereksizdi. Umarım artık hiçbir Hristiyan, buna benzer bir deneyim yaşamak zorunda kalmaz’’ dedi.

Hristiyan Hukuk Merkezi Başkanı Andrea Williams, Genel Tıp Konseyi’nin kararını alkışlayarak, ‘‘Bu davanın sonucu, sadece Hristiyan doktorlara ve çalışanlara iş yerlerinde inançlarını paylaşabilmeleri konusunda güvence vermekle kalmıyor, aynı zamanda işlerini kaybetme korkusu olmadan inançlarını nasıl paylaşabileceklerine dair rehberlik ediyor’’ açıklamasında bulundu. (CHL)

Altı Yıl Hapis Yatan İranlı Hristiyan, Yeniden Cezalandırıldı

Dine hakaret ve ulusal güvenlikle ilgili suçlamalar nedeniyle üç hafta tutuklu kalan İranlı Hristiyan, kefaletle serbest bırakıldı.Ebrahim...

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri Vefatlarının Yıldönümlerinde Anıldılar

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri, Şınorhk (Kalusdyan), Karekin II. (Kazancıyan), Mesrob II. (Mutafyan), vefatlarının yıldönümleri...

Türkiye’deki Bilim Kadınlarının Oranı Avrupa Ortalamasının Üstünde

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2019 verilerine göre, Türkiye’deki bilim kadınlarının oranı Avrupa ülkelerinin ortalamasının üstünde.Avrupa Birliği...

Kilise Yaşlıları Öldürüldü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi