4 Ağustos 2021 Çarşamba

Hindistan’daki Hristiyanlar ‘Sürekli Korku’ İçinde Yaşıyor

Hindistan’daki Londra Ekonomi Okulu (London School of Economics) araştırmacıları tarafından hazırlanan rapor, Hindistan’daki Hristiyanların şiddet, taciz, cinsel istismar ve ayrımcılık nedeniyle sürekli korku içinde yaşadığını gösterdi.

Araştırma ekibi, Open Doors tarafından Hindistan’daki dini azınlıklara yönelik zulmü araştırmak üzere görevlendirildi. Olayların gerçekleştiği bölgelerde veriler toplandı.

Rapor, Hindistan’daki Hristiyanların bazı radikal Hindu grupları tarafında yürütülen propaganda kampanyalarıyla mücadele ettiğini gösterdi. Bu, arazi anlaşmazlıklarında dini azınlıkların yasal yardım alamamasına, Hristiyanlığı benimseyenlerin ibadete katılamamasına ve baskılara maruz kalmasına neden oluyor.

Hindu ulusal örgütleriyle ilişkilerinin bozmaması adına saldırılar ve zulüm açıklamaları polis, yerel yönetim ve medya tarafından genellikle görmezden geliniyor. Hristiyanlar, salgın döneminde bir araya gelerek enfeksiyonu Hindulara yaymaya çalışmakla suçlandı.

Open Doors, sosyal medyanın yanlış bilgilerin sıklıkla yayıldığı yer olduğunu ve çete saldırılarının da çevrimiçi platformlarda paylaşıldığını söyledi. Rapor, hamile bir kadının saldırıya uğraması nedeniyle bebeğini kaybetmesi gibi rahatsız edici olaylara da yer verdi. Rapor, şiddet ve insan hakları ihlallerinin önlenmesi için acil yardım önerilerinde bulundu.

Open Doors’un savunuculuk direktörü Dr. David Landrum, ‘‘Uluslararası toplum Hindistan’da olup bitenleri artık görmezden gelemez ve bu vahşete göz yumamaz. Dini azınlıklara yönelik bu vahşi ve sistematik zulmün kapsamlı bir şekilde soruşturulması için çağrıda bulunuyoruz’’ dedi.

Kampanyacılar ayrıca sosyal medya şirketlerini dini azınlıklar hakkında yanlış bilgi yayan hesapları derhal askıya almaya çağırıyor. Raporda ismini belirtmeyen biri, ‘‘Gerçekten şok edici olan şey, bunun sosyal medya platformları ve şirketler tarafından ciddiye alınmamasıdır. Hristiyanlara ABD’de veya Birleşik Krallık’ta zulmediliyormuş gibi önem verilmesi gerekiyor. O zaman daha farklı tepki verileceğini düşünüyorum’’ dedi. (premierchristian)

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi