20 Nisan 2021 Salı

Hristiyan aileyi evinde yakmak istediler

pakistan saldırılarPakistanlı Radikaller Bir Hristiyan Ailenin Evini Ateşe Verdiler
Pakistan İslamabad şehrinde radikallerden oluşan kalabalık bir grup, 38 yaşındaki Boota Masih’i ailesi ile birlikte canlı canlı yakmak istediler.
İngiliz-Pakistanlı Hristiyan Derneği başkanı olan Masih olay sonrası yaptığı açıklamasında, olayın kin yüzünden patlak verdiğini belirtti. “Kapıyı açınca radikallerin lideri bana ve aileme her şeyimizi bırakıp evi terk etmemizi söylediler.” dedi.
Masih’in radikalleri reddetmesinden sonra öfkeli grup onu metal sopalarla dövmeye başladı. Aileyi eve kilitleyip ateşe verdiler. Fakat Masih diğer Hristiyanların yardımıyla karısını ve 6 çocuğunu yangından ciddi yaralar almadan kurtarmayı başardı. “Silahlarını bize doğrulttular. Bizi öldüreceklerini düşündüm. Evi terk etmemizi istediler ancak, tüm varlığımı harcadığım evimi terk etmeyi reddettim.” dedi.
Hristiyan aile bu evi 1 milyon Pakistan rupisine (yaklaşık 29 bin TL) radikallerin lideri olan Ghulam Ali’den satın aldı aldı. Fakat Masih’in elinde satın aldığına dair yazılı bir belge yok.
10 Eylülde bütün şahitlerin sözlü ve yazılı ifadeleri verilmesine rağmen polis her zaman olduğu gibi Hristiyanlara yönelik bu saldırıyı da takip etmiyor. Aksine Ghulam Ali’nin karısı kirayı almaya geldiğinde Masih’in ona saygısızlık ettiğini belirtmesi üzerine dava açtı ve bu olaydan sonra Masih göz altına alındı.
Pakistan, Hristiyanların en çok zulüm gördüğü ülke sıralamasında 8. sırada yer alıyor. (cnl.news/Çeviren: Olga Daşcinscaia)

Rus Rahip İntihar Etti

Rusya'nın Rostov şehrinin Metropolit sözcüsü Igor Petrovsky, RIA haber ajansının raporuna göre, Rostov-on-Don bölgesinden bir rahip ve...

Türkiye’nin İlk Gastronomi Köyü’nün Temelleri Atıldı

Türkiye'nin son Ermeni köyü olan Vakıflıköy'de Gastronomi Köyü'nün temelleri atıldı. Samandağ Belediyesi'nin öncülüğünde kurulan ve belediyenin ortak...

Ortodoks Cemaati, Oruç Dönemini Kiliseden Uzak Geçiriyor

Kutsal Diriliş öncesindeki oruç döneminde gerçekleştirilen ‘Kutsal Ayinler’ salgın kuralları gereğince, Türkiye'deki tüm kiliselerde cemaatin kısıtlı katılımı...

Ermeni Apostolik Kiliselerinde ”Yeşil Pazar” Haftası

Türkiye Ermenileri Patrikliğinin, salgın önlemleri kapsamında aldığı, kiliselerde her türlü tören icrasının askıya alınması kararının ardından, hafta...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi