26 Kasım 2022 Cumartesi

Hristiyan İçerikli Sosyal Medya Platformu 2022’de Piyasaya Sürülecek

Yeni bir Hristiyan sosyal ağ platformu olan FaithMeet’in 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

FaithMeet platformunun yaratıcısı ve kurucusu Godwin Rose Samuel, Instagram, Facebook, Twitter gibi platformların Hristiyan içeriğine sahip olmasına rağmen, genellikle yeterli olmadığını söyledi. Samuel, FaithMeet’i 2021’de, Hristiyanlara herhangi bir dikkat dağıtıcı etmen sunmadan, sadece inanç temelli sanal bir alana erişim imkânı olarak kurdu. Samuel, ‘‘Hristiyanlar, diğer uygulamalarda Hristiyan içerikleri bulmak için zaman harcamak zorunda. Buralarda Hristiyan içerikleri, genellikle Tanrı merkezli bile değil. Çünkü inanlıların dikkatini İsa Mesih odaklı Müjde’den uzaklaştırıyor. Kaliteli Hristiyan içerik bulmak, her zaman bir mücadeleydi. Bu yüzden diğer uygulamaların sahip olduğu her şeyi içerecek, ancak Hristiyanların Tanrı’ya daha fazla odaklanmalarına yardımcı olacak olan uygulamamı oluşturdum’’ dedi.

Samuel, FaithMeet’i Hristiyanları düşünerek tasarlamış olmasına rağmen, Hristiyan olmayanların Hristiyanlıkla tanışacağı bir platform olmasını umduğunu söyledi. FaithMeet’te, Hristiyanlar ve diğer inanç mensubu kişiler, Hristiyanlık hakkında paylaşımda bulunabilecek ve Hristiyan temelli gönderilere, resimlere, videolara, müziklere ve tapınma içeriklerine erişebilecek. Hristiyanlar, Müjde hizmetlerine ve seçtikleri çeşitli kiliselere bağış ve ondalık sunma imkânına da sahip olacak. Ayrıca insanların birbirleriyle iletişim kurmasına ve Tanrı Sözü’nün yayılmasına izin veren bir sohbet özelliği olacak.

Samuel, ‘‘Bu sosyal ağ platformunu yaratarak inancımı yaşamak istedim. Ayrıca Rab’bi tanımayanları teşvik etmek ve onlara yardım etmek istedim. İnanç temelli olmayan içerikler diğer uygulamalarda mevcut. Gönderilerimizin, videolarımızın ve fotoğraflarımızın bulunduğu Facebook, YouTube ve Instagram’ı birleştiriyoruz. İnsanların artık bu platformlara girmesi gerekmiyor. Çünkü hepsi tek bir yerde mevcut’’ dedi.

Samuel’e göre, FaithMeet, tüm içeriği ‘uygun’ ve ‘Tanrı merkezli’ tutmayı amaçlayan bir dizi topluluk standardına ve yönergesine sahip olacak. Ekip tarafından takip edilecek içeriklerin ‘uygunsuz’ veya ‘Hristiyan temelli olmadığı’ tespit edilmesi durumunda kaldırılacak. Samuel, ‘‘Platform ekibi, fazladan bir çift göz olarak FaithMeet’i inanca dayalı tutacak’’ dedi.

Başlangıçta ‘Rovinsa’ olarak adlandırılan FaithMeet, inanç, Kutsal Kitap ve teknolojiyi tek bir yerde birleştirme umuduyla kuruldu. Bu hedefe ulaşmak için FaithMeet, hızlı dua yanıtlarını, etkinliklerin gerçek zamanlı güncellemelerini, etkinlikleri ve dünyanın dört bir yanındaki kiliselerden gelen duyuruları bildirerek dijital etkileşimleri önemli bir bileşen olarak sunacak.

Samuel, FaithMeet aracılığıyla Hristiyanların çevrimiçi bir topluluk oluşturmasına yardımcı olmayı umduğunu söyleyerek, ‘‘Uygulama aracılığıyla insanlar birbirleriyle tanışabilir ve Tanrı’yı ​​yüceltebilir’’ dedi.

FaithMeet, Hristiyanlara yönelik ilk sosyal medya platformu değil. Social Cross, Instant Christ ve USA.Life dahil olmak üzere inanç temelli alternatif sosyal medya platformları bulunuyor. (CP)

Ekümenik Patrik Bartholomeos’tan, Ukraynalılara Yardım

Ekümenik Patrik Bartholomeos, saldırılar nedeniyle evlerini kaybeden veya evlerini terk etmek zorunda kalan Ukraynalılar için yardım elini...

Kilisede Evlenenlere Para Ödülü

İtalya'nın konuştuğu öneriİtalya'da Lig partisi milletvekilleri, Temsilciler Meclisi'nde sundukları yasa tasarısında, kilisede Katolik nikahıyla evlenecek çiftlere 20...

Yeni Peder Cimi Serkek, İskenderun Süryani Katolik Kilisesi’nde Ayin Gerçekleştirdi

İskenderun Mor Pavlos Süryani Katolik Kilisesi'nde geçtiğimiz hafta sonu bir ayin gerçekleştirildi. İstanbul’dan gelen Peder Cimi Serkek’in...

Düzce’de 5,9’luk deprem: Biri ağır 50 yaralı

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde saat 04.08'de İstanbul ve Ankara'da da hissedilen 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem başta...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi