2 Aralık 2021 Perşembe

Hristiyan Yardım Kuruluşu, Yoksul Topluluklara COVID-19 Aşısı Ulaştırıyor

Hristiyan yardım kuruluşu, şimdiye kadar dört ülkeye ulaşan Covid-19 aşılarını denizaşırı topluluklara götürüyor.

Mission Aviation Fellowship (MAF), son 75 yıldır hizmetlerinde havacılık ve teknolojiyi kullanıyor. Yardım kuruluşu, Müjde’yi tıbbi malzemeler ve eğitim olanaklarıyla birlikte uzak topluluklara ulaştırıyor.

Dave Fyock

MAF International CEO’su Dave Fyock, ‘‘Uzak yerlere ulaşmak için hafif hava araçlarını kullanıyoruz. Vizyonumuz, izole edilmiş insanların Mesih’in sevgisiyle değiştiğini görmek’’ dedi.

Bazı uçakların Covid-19 aşısının taşınması için hazırlandığını söyleyen Fyock, ‘‘Madagaskar’da aşının Hint versiyonu olduğunu biliyorum. Rolümüzün ne olacağı, hangi aşının geldiğine bağlı. Bildiğiniz gibi, aşıların soğuk zincir şartlarında saklanmış olması gerekiyor. Ancak farklı soğuk zincir gereksinimlerine sahip aşılar arasında büyük farklılıklar bulunuyor’’ dedi.

Lojistik zorluklara da değinen Fyock, ‘‘Uçaklarımızla 27 ülkede faaliyet gösteriyoruz. Hükümetlerin ülkelerinde yaptıklarına bakmaksızın çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu nedenle dört ülkeye aşı dağıtımını gerçekleştirdik. Diğer tüm ülkeler, bazı büyük şehirlere aşı göndermiş olabilir, ancak henüz uzak bölgelere ulaşmıyorlar. Yoksul ülkelere aşı dağıtımı için kurulan Birleşmiş Milletler destekli COVAX programını biliyorsunuzdur. Programın hedeflerini okuduğunuzda önümüzdeki yılın ortalarında, bazı ülkelerin önemli ölçüde aşıya ulaşmış olacağını göreceksiniz’’ dedi.

Fyock, aşı dağıtımına Hristiyanlar nasıl yardımcı olabilir sorusunu ise, ‘‘Her şeyden önce hepimiz dua edebiliriz’’ diye yanıtladı ve, ‘‘Öncelikle, Tanrı’nın aşıların dağıtımında önemli bir rol oynamamıza izin vermesi için dua ediyoruz. İkincisi, salgının etkileri uzun vadeli olabilir. Bu yüzden Batı’dayken ve hala iyi durumdayken aşının tüm çözümün sonu olmasını umuyoruz. Birçok ülkede karantina önlemlerinin devam etmesi insanların aç kaldığı, yiyeceğe, tıbbi malzemeye ve eğitime her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu anlamına geliyor. Papua Yeni Gine’de, öğrencilerin yiyecek ihtiyacını karşılayamadığı için kapatılması gereken bazı okulları biliyorum. Çalışmalarımıza devam edebilmemiz için maddi yardıma ihtiyacımız var. Mission Aviation Fellowship’e bağış göndererek hizmetin bir parçası olmak, bizimle ortaklık kurmanın güzel bir yolu’’ açıklamalarında bulundu. (premierchristian)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi