15 Mayıs 2021 Cumartesi

Hristiyan Yardım Kurumu, Dünyanın En Büyük Hastane Gemisini İnşa Etti

Hristiyan Yardım Kurumu, Dünyanın En Büyük Hastane Gemisinin İnşa Edildiğini Duyurdu.

Hristiyan yardım kurumuna bağlı Merhamet Gemileri (Mercy Ships), yakında dünyanın en büyük hastane gemisinin inşasının tamamlanacağını duyurdu. Küresel Merhamet (Global Mercy), 174 metre uzunluğunda ve 37 bin ton ağırlığında olacak.

Gemi, altı ameliyathane bulundurmakla beraber, cerrahlar, anestezi uzmanları, denizcilik ekibi, aşçılar, hemşireler ve öğretmenler dâhil olmak üzere dünyanın dört bir yanından katılan 600’den fazla gönüllüye ev sahipliği yapacak.

Rosa Whitaker

Merhamet Gemileri Başkanı Rosa Whitaker, ‘Küresel Merhamet, gerçek bir modern mucize olacak. Özelleştirilmiş aletler ve son teknoloji ürünleri ile tamamen özel yapım bir hastane olacak. Ayrıca hizmete çağrılan herkes için benzersiz bir harekete geçme çağrısını temsil ediyor. İnsanlara becerilerini küresel sağlık hizmetine katkıda bulunmak için kullanmaya davet ediyor’’ açıklamasında bulundu.

Küresel Merhamet, ihtiyaç sahiplerine sağlık hizmeti sağlamak adına önümüzdeki yılın sonunda Batı Afrika’ya yelken açacak. Merhamet Gemileri İngiltere görevlisi Ropa Rusere, gelişmekte olan dünyanın ek sağlık hizmetlerine ihtiyacı her zaman bulunurken, koronavirüs döneminde sağlık hizmetlerine her zaman anında erişememenin zorluklarına değindi. Rusere, ‘‘İngiltere’deki sağlık sorunlarının farkındayız. Koronavirüs salgını birçok ülkenin sağlık sistemindeki zayıflıkları ortaya çıkardı ve durumu kötüleştirdi’’ dedi.

Merhamet Gemileri şu anda Merhamet Afrika (Africa Mercy) gemisiyle 2400 kişiye cerrahi bakım sağlarken, Küresel Merhamet gemisiyle 5800 kişiye yardım sağlayacak.

Hristiyan yardım kurumu, ameliyathanelere ek olarak gemide sanal ve artırılmış gerçekliğe sahip bir simülasyon laboratuvarı ve diğer son teknoloji ürünü eğitim araçlarının bulunacağını söyledi. Küresel Merhamet, 950 kişilik mürettebatı barındıracak şekilde tasarlanmış olup 682 kişilik bir konferans salonu, öğrenci akademisi, spor salonu, havuz, kafe, mağaza ve kütüphaneye sahip olacak. (PremierChristian)

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Pastör Loran Mann, 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

God in Christ Kilisesi (COGIC) pastörü ve TV haber muhabiri Loran Mann, 74 yaşında hayatını kaybetti.Haber muhabiri...

İran’da Hristiyan Nüfusu, Rejimin Baskılarına Rağmen Artıyor

İran asıllı İngiliz vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in cezalandırılmasının İran'da dini özgürlüğün daha da kısıtlanmasına yol açabileceğine dair korkular...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi