29 Haziran 2022 Çarşamba

Hristiyanlar Dua Ederek Sokaklara Döküldü

Güney Amerika Kolombiya’daki Hristiyanlar, ülkedeki siyasi istikrarsızlık ortamına rağmen dua etmek ve tapınmak için sokaklara döküldü. 

Pastör Oscar Rodriguez, değişikliği sadece Tanrı’nın sağlayabileceğini söyleyerek, ‘‘Sokaklarda ve çevrimiçi olarak dua ediyoruz. İnsanlar ülkemiz için umudun sokaklardan gelmediğini biliyor. İlahi bir müdahaleye ve değişime ihtiyacımız var’’ dedi.

İnsanların diz çöküp ülkelerine merhamet etmesi için Tanrı’ya dua ettikleri görüntüler internette yayıldı. Hristiyanlar dua nöbetleri ve tapınma geceleri düzenliyor. 

Vergi reformu, 800’den fazla kişinin yaralandığı, 80 kişinin kaybolduğu ve 24 kişinin hayatını kaybettiği hükümet karşıtı protestoları ateşledi. Uluslararası Af Örgütü, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler ülkedeki polis şiddetini kınadı.

Pastör Rodriguez, vergi reformunun geri çekilmiş olmasına rağmen, protestoların genel hoşnutsuzluk ifade eden gösterilere dönüştüğünü söyledi. Pastör, ‘‘Bu çok katmanlı bir durum. Salgınla birlikte insanlar bir yıldır evlerinde, ancak hükümetin bir planı yok. Çalıştığınız zaman yemek yiyebiliyorsunuz. Evde kalmanız istenirse, ailenize nasıl bakacaksınız? Diğer bir sorun ise, 50 yılı aşkın bir süredir iç savaşın içinde yaşıyoruz. Her gün insanların öldürüldüğü bir kasabada büyüdüm. Televizyonu her açtığınızda, yaşananları daha büyük ölçekte göreceksiniz’’ dedi. 

Hükümet, FARC gerilla grubu üyelerinin protestolara katıldığını açıklayarak şiddetli çatışmalardan sorumlu olduklarını belirtti. 

Hristiyanların, İsa Mesih’in bedenini oluşturduğunu söyleyen Pastör Rodriguez, Birleşik Krallık’taki insanları Kolombiya’daki durum için dua etmeye çağırdı. Pastör, ‘‘Dua etmeliyiz, çünkü hepimiz tek bir topluluğuz. Tuz ve ışığız. Kolombiya’da yaşananlardan dolayı endişe duymalıyız ve harekete geçmeliyiz. Duam birlik ve bilgelik için. Böylelikle bu benzeri görülmemiş zamanlarda korkusuzca ve hikmetli yaşayabiliriz. Matta’da açıklanan ve tüm dünyanın umudu olan tepeye kurulan kentteki topluluk olabiliriz’’ dedi.

Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, vatandaşları dinlemek için bir alan yaratıldığını duyurarak çözüm bulma sözü verdi. (premierchristian)

Yüzlerce Kadın Mahkûm Vaftiz Edildi

‘God Behind Bars’ adlı hapishane hizmetleri, mahkûmları İsa Mesih ile tanıştırmak için ülke çapındaki kiliselerle birlikte çalışıyor....

Kiliseler, Kürtaj ile Mücadele Ediyor

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İngiltere ve Galler için en son kürtaj rakamlarını yayınladı. Buna göre, 2021'de...

Teksas’ta 21 Kişinin Hayatını Kaybettiği Okul Yıkılıyor

Teksas, Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin silahlı bir kişi tarafından 19 öğrenci ve iki öğretmenin öldürüldüğü Robb...

Dini Gruplardan Komünist Parti Düzenlemelerine Uyma Sözü

Çin hükümeti tarafından onaylanmış resmi Protestan Kilisesi olan Üç-Benlik Yurtseverliği Hareketi (TSPM), kiliselerin yönetimine dair Çin Komünist...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi