4 Ağustos 2021 Çarşamba

Hristiyanlığı Kabul Eden Çift, Sosyal Boykotla Karşı Karşıya

61 yaşındaki Jaga Madkami ve 55 yaşındaki eşi Debe, Hindistan’daki köylerinde rahat bir hayat sürmekteydi. Jaga Madkami hayatının çoğunu bir Hindu rahibi olarak hizmet etmeye, meditasyon yapmaya ve tanrılara kurban sunmaya adamıştı.

2018’den beri Jaga ve eşi, tüberküloz hastalığıyla mücadele ediyor. Jaga, tanrı ve tanrıçalara kurban sundu, birçok doktora gidip çeşitli ilaçlar kullandı ancak şifa bulamadı. Bir gün, Jaga ve eşi İsa Mesih’in hastalara şifa verdiğini duydu. Daha fazla bilgi almak için gizlice kilise ayinine katıldılar. Pastör ve cemaat, İsa Mesih’in adıyla çift için dua etti. Çift, duanın ardından mucizevî bir şekilde iyileşmeye başladı ve Haziran 2020’de hayatlarını İsa Mesih’e adadı.

Hindu köylüleri, 12 Mayıs 2021’de tapınağa ve Hindu festivallerine katılmayan çiftle görüşmek için evlerine geldi. Jaga, kendisinin ve eşinin Hristiyanlığı kabul ettiğini söylemesinden sonra köylüler tarafından dışlandı. Yerel halk, çifte Hinduizme dönmemeleri durumunda sonsuza dek sosyal boykota maruz kalacaklarını söyledi.

Jaga, ‘‘Sizinle birlikteyken herhangi bir yardım almadık. Ne zaman öleceğimiz konusunda hiçbir fikrimiz yok ve Hinduizme dönmek istemiyoruz. Hristiyan olarak ölürsek sonsuz yaşama kavuşacağız. Bundan dolayı dilediğinizi yapabilirsiniz’’ dedi. Bunu duyan köylüler, Jaga ve Debe’yi dışlayarak köyde hiçbir iş vermedi. Köyün ileri gelenleri ayrıca, Jaga veya Debe ile konuşanların 5.000 Rupi para cezasına çarptırılacağını da bildirdi. 

Hiçbir gelir kaynağı olmayan Jaga ve eşi, düzenli bir gelire sahip olabilmeleri ve Hindu komşularına Mesih’in bir örneği olabilmeleri için dua ediyor. (persecution)

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi