5 Mayıs 2021 Çarşamba

Hristiyanlığı Kabul Eden Kadın, Ailesini Kaybetti

Doğu Uganda’da yedi çocuklu bir anne, İsa Mesih’e iman etmesi nedeniyle Paskalya Pazarı’nda eşi ve akrabaları tarafından ciddi şekilde saldırıya uğradı ve ailesiyle ilişkisi kesildi.

37 yaşındaki Salimati Naibira, eşinin Somalı kılıcı olarak bilinen hançerle uyluk kemiğine saldırmasından sonra bilincini kaybettiğini söyledi. Naibira, üç gün önce Hristiyanlığı kabul etmişti.

Kiliseye gittiği sırada kayınbiraderi Ahirafu Kowa ile karşılaşan Naibira, ona bir arkadaşını ziyaret edeceğini söylemesine rağmen şüphelendiğini belirtti. İbadet hizmetine bir saat kala Naibira, eşinin ve diğer akrabalarının yaklaşmakta olduğunu pencereden gördüğünü söyledi.

Salimati Naibira

Naibira, ‘‘Eşim Ayubu Kairu ve bazı aile üyelerinin kilise kapısına bağırarak girdiklerini gördüm. Kilise üyeleri, hayatlarını kurtarmak için hızla uzaklaştı’’ dedi. Akrabaları kiliseye sopalarla ve hançerle girdi. Naibira, pastörün ve bazı kilise ihtiyarlarının onu korumaya çalıştıklarını, ancak akrabalarının zorla kendisini minibüse bindirip ormanlık alana götürdüğünü söyledi. Naibira, ‘‘Beni sopalarla dövmeye başladılar, sonra eşim Somali kılıcıyla uyluğumdan ve sırtımdan yaraladı. Bilincimi ancak birkaç saat sonra yeniden kazandım’’ dedi.

Yoldan geçen bir çoban onu saat 3 civarında ağır yaralı şekilde buldu ve Naibira’yı yakınlardaki Kityerera kasabasındaki bir kliniğe götürdü. 5 Nisan’da hastane personeli, Naibira’nın Hristiyan bir arkadaşı ile temas kurmayı başardı ve arkadaşı 8 Nisan’da onu hastaneden aldı.

1 Nisan’da Naibira, arkadaşının Kaluuba kasabasındaki işyerini ziyaret ettiğini ve dört yıldır yaşadığı sağlık sorunlarını onunla paylaştığını söyledi. Bir müjdenin geldiğini ve kendisiyle Mesih hakkında konuştuğunu söyleyen Naibira, ‘‘Ona dört yıldır devam eden sağlık sorunlarımdan bahsettim. Bana İsa Mesih’in şifa veren olduğunu ve O’nunla her şeyin mümkün olduğunu söyledi. Benim için dua ederken, bedenime bir gücün girdiğini hissettim’’ dedi.

İsa Mesih’in sevgisini duyan Naibira, O’nu Rab ve Kurtarıcı olarak kabul etti. Müjdeci, 4 Nisan Pazar günü Paskalya’da herhangi bir kiliseyi ziyaret etmesini ve İsa’nın dirilişini kutlamasını istedi. Naibira, ‘‘Arkadaşımdan ayrılmadan önce neşe doluydum. Gece, İsa’nın çarmıha gerildiği filmi rüyamda gördüm. Heyecanla uyandım ve şifa bulduğumu gördüm’’ dedi.

Naibira, yaşları 4 ila 17 arasında değişen çocuklarının velayetini nasıl alabileceğini bilmediğini söyledi. Eve dönemeyeceğini söyleyen Naibira, ‘‘Umarım çocuklarım güvende olur’’ dedi. (Morning Star News)

Papa Françesko, Mayıs Ayı Duasını Finans Dünyasına Adadı

Papa Françesko, 2021 Mayıs ayının dua konusunu açıkladı ve finansal piyasalardaki spekülasyonu sınırlanması ve insanları korumaları çağrısında...

Müteveffa Patrik Mesrob II Anı Kitabı Yayınlandı

Müteveffa Patrik Mesrob II'nin vefatının 2. yıldönümü vesilesi ile, Türkiye Ermenileri Patrikliği tarafından bir anı kitabı yayınlandı.Patrikliğin...

Siyahi Kilise Liderleri: ”Hükümetin Irk Raporu, Irkçılığın ‘Yaşanmış Tecrübeleri’ İle Çelişiyor”

Siyahi Kilise liderleri, Britanya'da ırkçılıkla ilgili bir Hükümet raporundan duydukları hayal kırıklığını dile getirdi.Irk ve Etnik Eşitsizlikler...

Salgın Döneminde Kiliselere Bağış Arttı

LifeWay Research'e göre, ABD'de kiliseye gidenlerin yaklaşık üçte ikisi 2020'deki koronavirüs salgını sırasında bir önceki yıla kıyasla...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi