10 Mayıs 2021 Pazartesi

Hristiyanlığın “Barışçıl” Bir Din Olmadığı Söylenerek Sığınma Talebi Reddedildi

Birleşik Krallık, Hristiyanlığın “barışçıl” bir din olmadığını söyleyerek İranlı bir Hristiyanın sığınma talebini reddetti.

Washington Examiner’e göre, İngiltere’nin göçmenlik ve pasaportları denetleyen İçişleri Bakanlığı, bir adamın sığınma başvurusunu reddetti ve başvuran kişinin Hristiyanlığın “barışçıl” bir din olduğunu iddia etmesinin Kutsal Kitap’la çeliştiğini iddia etti.

İçişleri Bakanlığı ret mektubunda Levililer, Mısır’dan Çıkış, Matta ve Vahiy gibi kitaplarının “intikam, yıkım, ölüm ve şiddet temaları ile dolu” olduğu belirtildi.

Bir hukuk uzmanı, The Examiner’a, bu kararın Hristiyanlık eleştirisinden ziyade iltica karşıtlığına dayanmasının daha yüksek bir ihtimal olduğunu söyledi.

Hukuk uzmanı Conor James, “İçişleri Bakanlığı iltica başvurusunu reddetmek konusunda oldukça yaratıcı başka kararlara da imza atmıştı ancak bu en “yaratıcı” karar gibi görünüyor, yine de departmandaki Hristiyanlık karşıtı duyguların sistematik bir salgına dönüşmemesi gerekir” dedi.

The Examiner’da yer alan köşe yazısında Becket Adams, “İngiltere hükumeti içerisinde açıkça Hristiyanlık karşıtı bir pozisyon almak konusunda eğilimin arttığını” belirtti.

“Söylemeye çalıştığım şudur: Birleşik Krallık’ta yaşayan bir Hristiyansanız, şu an ibadet konusunda daha fazla seçeneğin mümkün olduğu, özgürlüğün ve cesaretin olduğu yerlere göç etmek için en iyi zaman olabilir.

İngiltere, Hristiyanlık karşıtı bir gündeme sahip olmakla suçlanan tek ülke değil. Christian Post’ta yer alan köşe yazısında, İsveçli Micael Grenholm, İsveç hükümet yetkililerinin, Afganistan gibi ülkelere oturum izni almaya çalışan Hristiyanları sınır dışı ettiklerini iddia etmişti.

Grenholm, “İsveç makamları, sığınmacıların“ gerçek ”Hristiyan olmadığını iddia ederek bu insan hakları ihlallerini örtbas etmeye çalışıyor” dedi.(NE/ChristianHeadLines)

Patrik Sahak II’den Anneler Günü Mesajı

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Patrik Sahak II, kendi sosyal medya...

“Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü” Türkiye’ye Verildi

Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından verilen ve en saygın müzecilik ödüllerinden olan "Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri"nde Çanakkale'deki...

Öğrencilerin Dörtte Birinden Fazlası Kiliseye Gitmiyor

Yeni bir anket, lise ve üniversite öğrencilerinin yaklaşık yüzde 30'unun, koronavirüs salgını öncesinde de kilise hizmetlerine katılmadığını...

Organlarını Kaybeden Adam, Hristiyan Parçaya İlham Oldu

Hristiyan müzik grubu MercyMe, Perşembe günü ulusal bir ABC televizyon seyircisine yeni hit şarkıları ''Say I Won't''un...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi