4 Ağustos 2021 Çarşamba

Hristiyanlıkla İlgili Broşür Dağıtan 73 Yaşındaki Adam Tutuklandı

Nepal’de yerel halkı din değiştirmeye zorladığı iddiasıyla tutuklanan 73 yaşındaki Cho Yusang, iki hafta tutuklu kaldı.

Çalışma vizesiyle ülkeye giriş yapan ve vizeyi kötüye kullanma suçlamasıyla tutuklanan Yusang, 1.300 ABD Doları (150 bin Nepal Rupisi) kefalet ödeyerek serbest bırakıldı.

Yusang’in, Gandaki Pradeş Eyaletindeki Kaski Bölgesi’nde broşür ve İncil dağıttığı iddia edildi.

Kaski Bölgesi Polis Ofisi sözcüsü, broşürlerini dağıtmayı suç olarak kabul etmekle ilgili olarak ‘bazı yabancıların iyi niyetli olmadıklarını’ iddia etti.

Tutuklamadan sonra, polis Yusang’ın odasına baskın düzenledi ve tüm İncillere ve Hristiyanlık içerikli kaynaklara el koydu.

Dinler arası ilişkiler üzerinde çalışan ve Nepal Hristiyan toplumunda lider olan Khanal, Yusang’ın hiçbir yasayı ihlal etmediğini vurguladı. Khanal Morning Star News’a verdiği demeçte, “Bu tamamen ayrımcılıktır. Odanızda İncil’in bulunması suç değildir. İncillerle beraber Yusang’ın kişisel eşyalarının toplanması suçtur. Herkes İncil’e sahip olabilir. Bu bir ilaç veya silah değildir. İncil taşımak bir suç değildir ve olmamalıdır” diye belirtti.

Yabancı müjdeciler için endişeli olan Nepalli kilise liderleri, Nepal’de müjdeyi duyururken yabancıların daha temkinli olmaları gerektiğini dile getirdi. (persecution.org)

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi