5 Aralık 2021 Pazar

İbadet Sırasında Silahlı Adamı Durduran Pastör, Tanrı’ya Minnettar

Geçen hafta Pazar ayini sırasında bir anda silahını kilise üyelerine doğrultan adamı, hızlı düşünerek durduran pastör, Tanrı’ya teşekkür ediyor.

Amerikalı bir pastör olan Ezekiel Ndikumana, kiliseye gelen adamın silahını çıkarıp cemaate doğrultmasından sonra, Tanrı’nın ne yapması gerektiğini bilmesine yardım ettiğini söyledi.

Kahraman ilan edilen Pastör Ezekiel, olay sırasında cemaat üyeleriyle birlikte dua ediyordu. Daha sonra silahlı adam kürsüye çıkıyor ve silahını cemaate doğrultuyor, hemen ardından koşarak arkasından sarılan Pastör Ezekiel, silahlı adamı durduruyor.

Nashville, Tennessee’deki bu olayda polis, saldırganın 26 yaşındaki Dezire Baganda olduğu söyledi. Bir düzineden fazla ağırlaştırılmış saldırı suçlamasıyla karşı karşıya olan genç tutuklandı.

Kanal ABC, Baganda’nın, Nashville Light Mission Pentekost Kilisesi’nin bir üyesi olmasa da, pastörün belirttiğine göre, daha önce kilisenin ibadetlere katıldığını açıkladı.

Pazar günü olanları gören bir kilise, Akimana Charite, News Channel 5, Nashville’e şunları söyledi: “Öne gelip silahını çektiğini görünce çok şaşırdık. Bütün kilise sakindi, Tanrı’ya şükrediyoruz. Ateş etmeye başlamış olabilirdi ama hepimiz sakin kaldık.” (Premier Christian News)

Maden Ocağı İçin Evlerinden ve İbadethanelerinden Oluyolar

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’un Işıkdere Mahallesi’nde ibadethanelerin de içinde bulunduğu 16 ev, maden ocağı için kamulaştırılarak...

Patrik Sahak II, Ziyaretçilerini Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 30 Kasım 2021 Salı günü, Kilisenin Din Görevlisi Peder Zohrab Civanyan önderliğideki Altımermer...

Papa Françesko, Kıbrıs Rum Kesimi’nde Görüşmelerine Başladı

Katolik Kilisesi'nin lideri Papa Françesko, 2 - 6 Aralık tarihleri arasında yapacağı 35. Apostolik Yolculuğu'na başlamak üzere...

İngiltere’nin Oscar Adayı, Türkiye’deki Kadına Yönelik Şiddeti Anlatan Belgesel Oldu

Türkiye’deki kadına yönelik şiddeti ele alan "Ölümüne Boşanmak" adlı belgesel film, İngiltere'de En İyi Uluslararası Uzun Metraj...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi