19 Mayıs 2022 Perşembe

İncil Çalışması Sırasında Öldürüldü

Polis, 26 yaşındaki Alabama’lı bir kadını, bir kilisenin İncil çalışmasına katıldığı sırada, kaza kurşunuyla bir papazın karısını öldürmekle suçlayarak, tutuklandı.

Şüpheli Kaillyn Christine Howard Harris

Fox 10’un bildirisine göre, Mobile County Prichard polisi, şüpheli Kaillyn Christine Howard Harris’i, Sunlight Misyoner Baptist Kilisesi’ndeki bir papazın karısı olan 65 yaşındaki Grace Carter’ı öldüren silahı ateşlemekle suçlayarak tutukladı.

Grace Carter, Salı gecesi göğsünden vurulduğunda Everlasting Life Holiness Kilisesi’ndeydi.

Ayrı bir kilisede pastör olan kurbanın kocası Cecil Carter, “İnsanların bir kaza kurşunuyla neler yapabileceklerini bilmediğimiz yerlerde ateş etmeleri gerektiğini düşünmüyorum” dedi.

WKRG’nin bildirisine göre, Polis, akşam 7’den sonra kiliseye gittiklerini ve kurbana suni teneffüs yapmaya başladıklarını, ancak onu kurtaramadıklarını söyledi. Müfettiş ise, kilisedeki bir kapıda bir kurşun deliği fark etti ve kadının sağ göğsünden vurulduğunu tespit etti.

Prichard Polisinden Teğmen Robert Martin, “Dün gece kiliseye yapılan saldırı bizim için gerçekten yürek parçalayıcıydı” dedi ve ekledi: “Ne zaman bizim yetki alanımızda veya herhangi bir belediyede biri öldürülse, ofisleri gerçekten acı bir şekilde etkiliyor ve bundan gerçekten bıktık.”

Cecil Carter, kilisede papaz olarak atanmasını beklerken karısını kaybetti. 35 yıllık eşi hakkında, “Gerçekten bunu dört gözle bekliyordu. Benimle gurur duyuyordu. Ama şu anda, onun atanmam için yanımda olmamasının boşluğu benim için zor olacak” diyerek duygularını ifade etti.

“Şu anda, Tanrı’nın gücünün her şeye kadir olduğunu ve karımın Rab’bin yanında daha iyi bir yerde olduğunu bilmekten güç alıyorum. Ve karımın Tanrı’yı ​​sevdiğine şüphe yok. Bu yüzden güçlü olmalıyım. onun için, kendim için, ailem için, çocuklarım ve herkes için.”

Basında çıkan haberlere göre bu, Noel arifesinden bu yana şehirde yaşanan üçüncü cinayet.

Komşularından biri, şu ifadelere yer verdi: “Bu daha çok bir emeklilik topluluğu. Gece buradaydım, silah sesi yoktu, hiçbir şey yoktu. Bu yüzden bunu duymak büyük bir şok. Gerçekten üzücü ve bunun kilisenin başına gelmesinden nefret ediyorum. Dediğim gibi burası sakin bir mahalle ve hatta komşularla da tanıştım; hepsi iyi insanlar, geleneklerine bağlı insanlar.”

Polis, olayın kasıtlı bir saldırı gibi görünmediğini belirtti. (CT)

Papa Françesko, Lange Sendromlu İnsanlara Yakınlığını Dile Getirdi

10.000 ila 30.000'de 1 yeni doğanda görülen Cornelia de Lange sendromu, büyüme geriliğine, zihinsel yetersizliğe ve kemik...

Papa Françesko: ‘‘Nükleer Silahların Kullanılması ve Bulundurulması Düşünülemez.’’

Papa Françesko, Çarşamba günkü Genel Dinleyici Toplantısında, Japonya Başbakanı Fumio Kishida ile bir araya gelerek, nükleer silahların...

İskenderun Katolik Katedrali’nde ‘Yağların Kutsanması’ Ayini

İskenderun Müjdeleme Katolik Kilisesi'nde, her yıl gerçekleştirilen ‘Yağların Kutsanması’ Ayini, geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirildi. Rahiplerin yeminlerini tazelediği ve yağların...

Papa Françesko, 10 Kişiyi Aziz İlan Etti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko, aralarında Dachau toplama kampında öldürülen Nazi karşıtı Hollandalı bir rahip ve Cezayir'de öldürülen...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi