8 Mart 2021 Pazartesi

İngiltere’de Doktor Destekli İntiharları Önleme Çabaları

İngiliz Tabipler Birliği (BMA) doktor destekli intihar konusundaki önemli duruşunu değiştirmeye davet ediliyor.

İngiliz Tabipler Birliği, 27 Şubat tarihine kadar devam edecek olan konsültasyonda*, doktor destekli intihar olayları hakkında anket düzenlemektedir.

Ötenazi ve doktor destekli intiharın yasallaştırılmasına karşı çeşitli kuruluşların ittifakı olan Care Not Killing grubu, Hristiyanların doktorlarla iletişime geçerek kendilerine destekte bulunulmasını istedi. Doktor destekli intiharın yasallaşması durumunda savunmasız kişilerin hayatlarını erken sonlandırmak için baskı hissedebileceği konusunda uyarı yayınlandı. Care Not Killing, intiharın yasallaştığı ülkelerde güvenli düzenlemenin zor olacağını ve kötüye kullanımların engellenemeyeceğini söyledi.

İngiliz Tabipler Birliği, 160bin üyesine hastanın gönüllü talebi karşılığında hekimin hastanın yaşamına son verecek medikal maddeyi reçete ederek veya sağlayarak yardım etmesi konusunda ‘aktif olarak desteklemeleri, aktif olarak karşı çıkmaları veya ikisini de tercih etmemeleri’ hakkında tercih yöneltildi.

İngiliz Tabipler Birliği’nin tarafsız duruş sergilemesi durumunda çabalarının güçleneceğine değinen Care Not Killing, tıbbi tarafsızlığın milletvekillerin yardımlı intihar ve ötenazi yasalarını kaldırmaları için kampanyacılar tarafından yeşil ışık olarak kullanılacağını belirtti. Ayrıca güvenlik ve etik değerleri konusunda ciddi şüphelerin olduğu meselelerde doktorların şeffaflığı korumaları gerektiği vurgulandı.

Konsültasyon; bir hastalığa konulacak teşhis veya uygulanacak tedavi hakkında hekimlerin aralarında görüş alış verişinde bulunmasıdır. (CT)

Kilise Yaşlıları Öldürdü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi