27 Ocak 2022 Perşembe

İngiltere’de Noel Kutlamaları İptal Edildi

İngiltere’de düzenlenen en büyük yüz yüze Noel kutlamaları koronavirüs nedeniyle iptal edildi.

Holy Trinity Brompton Kilisesi ve Hillsong Kilisesi Londra, Omicron varyantının yayılması nedeniyle Noel konserlerini çevrimiçi ortama taşıyacaklarını duyurdular.

Hillsong’un Facebook’ta yaptığı açıklamada, grup kadrosundan ve yapım ekibinden bir dizi kişinin Covid testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Açıklamada, “Maalesef Covid-19’un son zamanlardaki yükselişi ekibimizi önemli ölçüde etkiledi ve Londra Noel Kutlaması’nı gelecek yıla ertelemek  zorunda kaldık” dendi.

“Attığımız adımların tüm amacı, çalışanlarımızı, gönüllülerimizi, sizi ve ailelerinizi güvende tutmaya çalışmak için. İnsanların arkadaşları ve aileleri ile birlikte Noel’in tadını çıkarabilmeleri için ilgili herkesin sağlık ve güvenliğinin ana önceliğimiz olmasını sağlamak istiyoruz.”

Holt Trinity Brompton da aynı şekilde, tüm Noel kutlaması ve yüz yüze hizmetlerini 2 Ocak’a kadar durdurulacağını duyurdu. Açıklamada, “Covid-19 vakalarının artmasından dolayı topluluğumuzu korumak için önümüzdeki iki hafta boyunca tüm HTB yüz yüze hizmetlerini duraklatıyoruz. 24 Aralık Cuma ve 26 Aralık Pazar günü yüz yüze ve çevrimiçi hizmetler olmayacak, ancak YouTube kanalımızdan geçmiş Pazar ibadetlerini ve Noel hizmetlerini izleyebilirsiniz.

2 Ocak’tan itibaren bilet satın alma, sosyal mesafe ve yüz korumaları ile yüz yüze hizmetlere devam etmeyi planlıyoruz ve sizi güncel tutacağız” dendi. (Premier Christian News)

Bulduğu Kutsal Kitap Aracılığıyla İman Etti

Oklahomalı pastör, 15 yıl önce kaybettiği Kutsal Kitap aracılığıyla bir kişinin İsa Mesih'e iman ettiğini söyledi.Tulsa merkezli...

İki Ülke Güçlerini Birleştirdi

Amerika'nın Sesi'nden (VOA) yayınlanan bir rapora göre, Fransa ve İsveç, eski IŞİD üyelerinin Irak'ta Hristiyanlara karşı işledikleri...

Hristiyanlar Sürgünle Karşı Karşıya

İran'da kilise üyesi oldukları için bir yıllık hapis cezalarının ardından 20 Ocak'ta serbest bırakılan iki Hristiyan, şimdiyse...

İncil Çalışması Sırasında Öldürüldü

Polis, 26 yaşındaki Alabama'lı bir kadını, bir kilisenin İncil çalışmasına katıldığı sırada, kaza kurşunuyla bir papazın karısını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi