7 Mart 2021 Pazar

İranlı Hristiyan Anne ve Oğlu Tutuklandı

Geçtiğimiz hafta yaklaşık bir senedir Hristiyan olan İranlı bir anne ve oğlu İran’da tutuklandı. Devrim muhafızları tarafından tutuklandıkları söylenen anne ve oğlunun Kutsal Kitapları ve Hristiyanlıkla ilgili kitapları ele geçirildi.

İranlı Hristiyanlar hakkında haber yapan Mohabat News, Devrim Muhafızlarının Veronika ve Augustine olarak bilinen Anousheh Reza-bakhsh ve oğlu Soheil Zagarzadeh Sani’yi İran’ın kuzey bölgesinde olduğu tahmin edilen bir yere götürdüklerini belirtti. Mohabat News, 2016 yılında İstanbul’da bir Katolik Kilisesi’nde vaftiz olan anne ve oğlunun durumunu anlatmak ve İran’daki Hristiyanlara yapılan zulmü dünyaya göstermek amacıyla Facebook’ta bir sayfa açıldığını yazdı.

Yaklaşık iki haftadır tutuklu olan anne ve oğlun sağlık durumlarından endişe ettiklerini söyleyen Nevada Üniversitesi öğretim görevlisi Eliot Assoudeh, İranlı yetkililerin herhangi bir bilgi vermediğini iletti.

Fox News’a konuşan Londra İnsani Güvenlik Merkezi’nden Julie Lenarz, tutuklu anne ve oğlun ölüm cezasıyla yüz yüze olduğunu söyledi. İran’daki rejim sebebiyle din değiştirmenin ölüm cezası olduğunu vurgulayan Lenarz, tutuklanan Hristiyanların yıllarca hapis kalarak taciz edildiği ve işkenceler gördüğünü sözlerine ekledi.

Christian Today’de yayınlanan habere göre, din özgürlüğünü ve dünyanın her yerindeki Hristiyan zulmünü izleyen bir grup olan Open Doors USA, İran’daki Hristiyanlığı tehdit olarak görüldüğünü belirtiyor. İran, bu sene açıklanan Hristiyanların en çok zulüm gördüğü ülkeler arasında 8’inci sırada yer aldı.(BA)

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

AB Türkiye Delegasyonu Üyeleri, Patrik Sahak II’yi Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, 4 Mart Perşembe günü, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Handrut başkanlığındaki Avrupa Birliği (AB)...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi