9 Mart 2021 Salı

İranlı Pastörün Cezası, Duruşma Yapılmadan Onaylandı

Pastör Matthias Haghnejad’a verilen beş yıllık hapis cezası, İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in onayı üzerine 25 Şubat’taki duruşma yapılmadan onandı.

Pastör Haghnejad ilk olarak Eylül 2019’da yapılan duruşmanın ardından tutuklandı. İran Kilisesi’nin diğer sekiz üyesi de beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. ‘Devlet güvenliğini tehlikeye atmak ve siyonizmi desteklemek’ iddiasıyla tutuklanan Hristiyanlar, Tahran’daki Evin Hapishanesi’nde tutulmaktadır.

Pastör, Şubat 2019’da kilise hizmetinin ardından Devrim Muhafızları tarafından tutuklanırken, diğer sekiz Hristiyan 2019’un başlarında tutuklandı.

Hristiyan Dayanışma Birliği (CSW), gözaltı sürecinde birçok yasal usulsüzlüklerin yaşandığını ve duruşma sırasında hakimin Kutsal Kitap’a ve tutuklulara hakaret ettiğini bildirdi.

CSW Başkanı Mervyn Thomas, ‘‘Pastör Matthias Haghnejad’ın ve onunla birlikte ceza alan sekiz Hristiyanın davasında yaşananlardan dolayı endişeliyiz. CSW olarak kendilerine yöneltilen suçlamaların asılsız olduğuna inanıyoruz. Tutukluların bir an önce koşulsuz olarak serbest bırakılmasını talep ediyoruz’’ dedi.(premierchristian)

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri Vefatlarının Yıldönümlerinde Anıldılar

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri, Şınorhk (Kalusdyan), Karekin II. (Kazancıyan), Mesrob II. (Mutafyan), vefatlarının yıldönümleri...

Türkiye’deki Bilim Kadınlarının Oranı Avrupa Ortalamasının Üstünde

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2019 verilerine göre, Türkiye’deki bilim kadınlarının oranı Avrupa ülkelerinin ortalamasının üstünde.Avrupa Birliği...

Kilise Yaşlıları Öldürüldü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi