29 Haziran 2022 Çarşamba

İranlılar, İsa Mesih’te Yeni Bir Yol Buluyor

Gıda fiyatlarının hızla yükseldiği İran’da halk, hükümete ve dini liderlere öfkeli. İran’da bir Hristiyan hizmetinde halka danışmanlık yapan ve dua eden yönetici, ülkeye hâkim olan huzursuzluğun öfkeyi ortaya çıkardığını söyledi. 

Sosyal medya ve TV aracılığıyla İran’da Müjde’yi (Tanrı Sözü) duyuran Heart4Iran kuruluşunda çalışan Nazanin Baghestani, insanların temel gıdalara uygulanan zamlar nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını, ancak hükümetin herhangi bir adım atmadığını söyledi. Baghestani, ‘‘Kimsenin umurunda değil. Halkın şikâyetlerine karşı yöneticilerin yapmak istedikleri sadece onları susturmak, vurmak veya tutuklamak. Bundan dolayı insanlar her yerde çok mutsuz’’ dedi. Baghestani, halkın mutsuz olma nedenlerinden birinin de ülkede uygulanan katı dini kurallar olduğunu söyledi.

TV aracılığıyla birçok kişinin Müjde’yi duyması sağlanıyor. Hristiyanlara yönelik yasaklar devam etse de, Kutsal Kitap öğretileri TV aracılığıyla halka sunuluyor ve izleyiciler, soru sorabilecekleri ve Hristiyan inancını öğrenebilecekleri çağrı merkezleriyle iletişime geçmeye teşvik ediliyor. Instagram, Facebook ve YouTube gibi sosyal medya platformları, çevrimiçi sohbetler ve paylaşımlar aracılığıyla Mesih’in mesajını taşıyor. 

Baghestani, ‘‘Birçok kişi bizleri arayarak Tanrı’yı ve İsa Mesih’i tanımak istediğini söylüyor. İnançları onları hayal kırıklığına uğratıyorsa başka nereye gidebilirler? Bizimle iletişime geçiyorlar, tüm olumsuzluklara rağmen ışığı bulup İsa’ya geliyorlar’’ dedi. 

Kendilerini çocukları aç olduğu ve yiyecek bulamadığı için dua istemek amacıyla bir kadının aradığını söyleyen Baghestani, ‘‘Onun için dua ettik ve ekmek almaya gittiğinde mucizevî bir şekilde ekmeği ücretsiz aldı. O kadar mutluydu ki bizi hemen geri aradı ve ‘‘İsa çok iyi. Bedava ekmek aldım’’ dedi. Tanrı iyidir ve insanların hayatlarında harika şekilde çalışıyor’’ ifadelerinde bulundu. 

İran’da Hristiyanlar zulüm görüyor. Ev kiliselerine baskın düzenleniyor ve Hristiyanlar, Müjde’yi duyurduğu için ağır hapis cezalarıyla karşı karşıya kalıyor. Tüm tehlikelere rağmen insanlar Mesih’e geliyor ve kilise büyüyor. Baghestani, ‘‘Zulüm arttıkça insanlar daha cesur davranıyor. Halk için her gün dua ediyoruz. Bir araya gelerek oruç tutuyoruz ve ülkedeki yeraltı kilisesinin güçlü olması, inancına bağlı kalması ve ayağa kalkması için dua ediyoruz. İnanlılar çevrelerine tanıklıkta bulunuyor, Tanrı Sözü’nü duyuruyor ve birçoğu gün geçtikçe Rab’be geliyor’’ dedi. (CBN)

Kiliseler, Kürtaj ile Mücadele Ediyor

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İngiltere ve Galler için en son kürtaj rakamlarını yayınladı. Buna göre, 2021'de...

Teksas’ta 21 Kişinin Hayatını Kaybettiği Okul Yıkılıyor

Teksas, Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin silahlı bir kişi tarafından 19 öğrenci ve iki öğretmenin öldürüldüğü Robb...

Dini Gruplardan Komünist Parti Düzenlemelerine Uyma Sözü

Çin hükümeti tarafından onaylanmış resmi Protestan Kilisesi olan Üç-Benlik Yurtseverliği Hareketi (TSPM), kiliselerin yönetimine dair Çin Komünist...

İklim Şurası Kararları Açıklandı

Şubat ayında yapılan İklim Şurası’nda alınan 217 maddelik kararlar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kamuoyuyla...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi