17 Haziran 2021 Perşembe

İsa Mesih Heykeline Yönelik Saldırının, Nefret Suçu Olarak Değerlendirilmesi İstendi

Güney Florida Kilisesi’nin avlusunda yer alan İsa Mesih heykeli, saldırganlar tarafından hedef alındı.

Florida, Kendall West’te yer alan Good Shepherd Katolik Kilisesi’ndeki İsa heykeli, Salı gecesi ile Çarşamba sabahı arasında kalan sürede tahrip edildi.

Mary Ross Agosta

Miami Başepiskoposluğu sözcüsü Mary Ross Agosta, ‘‘Bu, kiliseye yönelik bir saldırıdır. Burası sadece özel mülkiyet değil, aynı zamanda kutsal mülkiyettir’’ dedi.

Yerinden devrilen ve başı koparılan heykel, saldırının ardından içeriye taşındı. Heykelin başının Çarşamba günü sabah 08.00’den hemen önce yerde bulunduğu öğrenildi. Agosta, ‘‘Bu olay sadece üzgünüm diyebileceğimiz bir şey değil. Saldırı, birileri tarafından kasten gerçekleştirildi’’ dedi. Agosta, kamera kayıtlarının güvenlik güçlerine verildiği söylendi.

Diyakoz Edivaldo da Saliva

Diyakoz Edivaldo da Saliva ise, kilisede birden fazla güvenlik kamerası olmasına rağmen, hiçbirinin heykelin bulunduğu yeri göstermediğini söyledi. Miami Başepiskoposu, yetkililerin bu saldırıyı nefret suçu olarak değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Polis sözcüsü Argemis Colome, ‘‘İnsanlar bu tür yerlerde, özellikle bu zamanda esenlik buluyor. Saldırının detaylı bir şekilde ele alınması gerekiyor. Böylece insanlar kendilerini güvende hissedebilir’’ dedi.

Good Shepherd Kilisesi tarafından yapılan açıklamada ise, ‘‘Herhangi bir sonuca ulaşmak için henüz çok erken, ancak ülke genelinde tahrip edilen başka kiliseler de gördük. Bu saldırıyı kınıyoruz ve cemaatimizi barış için dua etmeye davet ediyoruz’’ ifadelerine yer verildi. (dailymail.co.uk)

4 Ermeni Vakfı, Seçim Yapmak İçin Vakıflar Bölge Müdürlükleri’ne Başvurdu

İstinaf mahkemesinin kararının ardından 4 Ermeni Vakfı, 3 Ekim 2021'de seçim yapmak için Vakıflar bölge müdürlüklerine başvurdu....

Aşılamada Yeni Rekor

Türkiye'de Covid-19 karşı yürütülen aşılama çalışmalarında yeni bir rekor kırıldı. Son 24 saat içerisinde 1 milyon 416...

Küçük Kızın ‘İsa, Beni Seviyor’ Yazılı Maskeyi Takması Engellendi

İnancını maskesinde taşımak isteyen kız öğrencinin okulda maskesini çıkarması istendi.Lydia Booth, Alliance Defending Freedom (ADF) organizasyonuna...

İşletme Sahibinin Evsiz Bir Adamla Kurduğu Dostluk

ABD Louisiana, Opelousas'taki Dominique Otomobil Satışları'nın sahibi Alcide Dominique, bir sabah, etrafından korunmak için bir köşeye kıvrılmış,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi