8 Mart 2021 Pazartesi

İsa Mesih Heykeline Yönelik Saldırının, Nefret Suçu Olarak Değerlendirilmesi İstendi

Güney Florida Kilisesi’nin avlusunda yer alan İsa Mesih heykeli, saldırganlar tarafından hedef alındı.

Florida, Kendall West’te yer alan Good Shepherd Katolik Kilisesi’ndeki İsa heykeli, Salı gecesi ile Çarşamba sabahı arasında kalan sürede tahrip edildi.

Mary Ross Agosta

Miami Başepiskoposluğu sözcüsü Mary Ross Agosta, ‘‘Bu, kiliseye yönelik bir saldırıdır. Burası sadece özel mülkiyet değil, aynı zamanda kutsal mülkiyettir’’ dedi.

Yerinden devrilen ve başı koparılan heykel, saldırının ardından içeriye taşındı. Heykelin başının Çarşamba günü sabah 08.00’den hemen önce yerde bulunduğu öğrenildi. Agosta, ‘‘Bu olay sadece üzgünüm diyebileceğimiz bir şey değil. Saldırı, birileri tarafından kasten gerçekleştirildi’’ dedi. Agosta, kamera kayıtlarının güvenlik güçlerine verildiği söylendi.

Diyakoz Edivaldo da Saliva

Diyakoz Edivaldo da Saliva ise, kilisede birden fazla güvenlik kamerası olmasına rağmen, hiçbirinin heykelin bulunduğu yeri göstermediğini söyledi. Miami Başepiskoposu, yetkililerin bu saldırıyı nefret suçu olarak değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Polis sözcüsü Argemis Colome, ‘‘İnsanlar bu tür yerlerde, özellikle bu zamanda esenlik buluyor. Saldırının detaylı bir şekilde ele alınması gerekiyor. Böylece insanlar kendilerini güvende hissedebilir’’ dedi.

Good Shepherd Kilisesi tarafından yapılan açıklamada ise, ‘‘Herhangi bir sonuca ulaşmak için henüz çok erken, ancak ülke genelinde tahrip edilen başka kiliseler de gördük. Bu saldırıyı kınıyoruz ve cemaatimizi barış için dua etmeye davet ediyoruz’’ ifadelerine yer verildi. (dailymail.co.uk)

Kilise Yaşlıları Öldürdü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi