1 Aralık 2023 Cuma

İskenderun Katolik Katedrali’nde Öğrenciler İçin Dua

İskenderun Müjdeleme Latin Katolik Kilisesi Pederlerinden, Anadolu Havarisel Vekili Şansölyesi Antuan Ilgıt, geçtiğimiz hafta başlayan yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla, ayine katılan öğrencilerle birlikte dua etti.

Ayine katılan ortaokul, lise ve üniversite öğrencileriyle birlikte yeni eğitim öğretimin hayırlı olması için dua eden Peder Ilgıt, daha sonra bir konuşma yaptı. Mesih İsa’nın gençlere güvendiğini kaydeden Ilgıt; “Sizler her hafta anne ve babalarınızla kiliseye geliyorsunuz. Her zaman Tanrı’nın sözünü dinliyorsunuz, bizlerle beraber dua ediyorsunuz.

Okullarınızda ise sizler, hepiniz Mesih İsa’nın sunduğu birer toplumsunuz. Çoğunuzun sınıfında başka Hristiyan öğrenci yoktur. Toplum içinde veya okullarımızda ‘Biz Hristiyanız’ demeye gerek yok ama yaptığımız seçimlerle, söylediğimiz güzel sözlerle, davranışlarımızla, derslerimizde gösterdiğimiz gayretle Hristiyan olma mesajını en güzel şekilde verebilirsiniz.

Hristiyanlığın en önemli şahadeti yaşamlarımızla verdiğimiz şahadettir. O yüzden sözlerinize dikkat edin, arkadaşlarınızla aranızda küslük olursa uzun sürmesin. Onları affedin ki sizlerin farklı olduğunu, daha güzel bir yaşam sürdüğünüzü görsünler ve sizlerden esinlenerek onlar da daha iyi yaşamak için gayret göstersinler. Böylelikle sizin ışığınız sizin okullarınızdan yavaş-yavaş topluma yayılsın. Bunu yapabilirsiniz, Mesih İsa size güveniyor” şeklinde konuştu.

Daha sonra hep birlikte dualar edilirken, ayine katılan cemaat üyeleri de öğrencilerin dualarına iştirak etti. (SAT-7 Türk/İlyas Edip TERBİYELİ-İskenderun)

Yardımcı Episkopos Monsenyör Ilgıt İlk Ayinini Gerçekleştirdi

Geçtiğimiz Cumartesi günü Episkoposluk Kutsaması görkemli bir törenle gerçekleştirilen Anadolu Havarisel Vekili Yardımcı Episkopos Monsenyör Antuan Ilgıt,...

Noel Ağacı Aziz Petrus Meydanı’nda

Vatikan Aziz Petrus Meydanı’na 28 metre boyundaki ladin, İtalya'nın Piedmont bölgesindeki Macra bölgesinden geliyor. Bu yılki ağacın...

Hristiyan Mültecilere Temiz İçme Suyu Sağlandı

Çad'daki bir kampta yaşayan dört yüz Kamerunlu Hristiyan mülteciye Barnabas tarafından temiz içme suyu sağlandı. Kuyulardan su...

Bu Yıl Milyonlarca Çocuk Açlık İçinde Doğacak

En az 17,6 milyon çocukNTV'de yer alan habere göre, İngiltere merkezli sivil toplum kuruluşu Save The Children'ın...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi