4 Mart 2021 Perşembe

İtalya’daki Depremlerde Hasar Gören Kiliseler Onarılıyor

İtalya’daki deprem sırasında tahrip olan kiliseler yeniden inşa edilecek.

Başepiskopos Spoleto-Norcia Renato Bokkardo’nun Vatikan radyosuyla paylaştığı bilgilere göre, İtalyan Başbakanı Matteo Renzi, depremde yıkılan kiliselerin yeniden inşa edileceğini duyurdu.

Başpiskopos Spoleto-Norcia Renato Bokkardo, “Bakanlar Kurulu ile yapılan görüşmede depremde hasar gören evleri, kiliseleri ve kamu binalarının onarılacağına dair söz verildi” açıklamasında bulundu.

Depremde hasar gören bölgenin 13. yüzyılda inşa edilmiş en önemli kiliselerinden biri olan Norcia’da Aziz Nursialı Benedikt Bazilikası oldu. Söylenenlere göre Bazilika, batı keşişliğin kurucusu ve aziz Avurpa koruyucusunun doğduğu evin üzerinde inşa edilmişti.

Depremden sonra Aziz Nursialı Benedikt Bazilikası’ndan geriye sadece dış cephesi kaldı.

Kilisenin restore çalışmalarının maliyetini uzun yıllar boyunca yerli halka yardım eden İtalyan işadamı ve hayırsever Brunello Cucinelli üstlenmek istediğini söyledi.

Brunello Cucinelli, Bazilikanın 1702 depreminden sonra yerel halk tarafından yapılan restorasyonu hatırlatarak “Restorasyon çalışmalarını atalarımızın yaptığı gibi yapacağız” dedi.

Son aylarda İtalya’nın merkezi bölgelerinde üç büyük deprem meydana geldi. Bunlardan birincisi 6.0., ikincisi 5.9 ve son deprem 6.5 şiddetindeydi.(Olga Daşcinscaia)

Uyanış Gençliği, Sosyal Medya Üzerinden Bir Araya Geldi

Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle yüz yüze bir araya gelemeyen Uyanış Gençliği, 27 Şubat Cumartesi günü çevrimiçi olarak yeniden...

Belarus’taki Yetkililer, ‘Katolik Yardım Girişimi’ni Durdurdu

Belarus'taki yetkililer, düşük gelirli ailelere yardım etmek için kurulan Katolik Yardım Girişimi'nin faaliyetlerini durdurdu.Belarus'daki yetkililer tarafından alınan...

Tutuklanan 70 Hristiyan Serbest Bırakıldı

Christian Solidarity Worldwide, Doğu Afrika'nın kuzeyindeki bir Ülke olan Eritre'nin 70 Hristiyanı serbest bıraktığını bildirdi.Hristiyanlardan altmış dördü...

Patrik Sahak II, ‘İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’na Katıldı

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, Ankara'da gerçekleşen ''İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı''na Katıldı.Konu ile...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi