10 Mayıs 2021 Pazartesi

Kadasetli Patrik Sahak II’den Anlamlı Vaaz

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. Pazar günü verdiği vaazda, ”İyi Tanrı’nın yarattığı iyi bir Dünyada, kötüler neden var?” sorusunu yanıtladı. 

Kiliselerde Kutsal Sunu ayinlerinin gerçekleştirilmesi için 19 Temmuz Pazar Vartavar Yortusu gününü uygun gören Türkiye Ermenileri Patrikliği, Pandemi dönemindeki uygulamasına devam ederek, hafta içi gerçekleştirilen Kutsal Sunu Töreni’ni Pazar günleri Patrikliğin Facebook sayfasından yayınlıyor, ardından Kadasetli Patrik Sahak II, günün vaazını veriyor. 

05 Temmuz Pazar günü yayınlanan törende, Kutsal Sunu ayinini Başrahip Zakeos Ohanyan gerçekleştirirken, patriklik makamına bağlı bazı rahip, peder, diyakon ve okuyucular da hazır bulundular. 

Ardından Surp Asdvadzadzin (Meryem Ana) Patriklik Merkez Kilisesi kulliyesindeki Vortvots Vorodman Kilisesi’nden canlı yayın ile Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. günün vaazını verdi. 

Patrik hazretleri “delice meseli”ni yorumladı ve “İyi bir Tanrı’nın yarattığı iyi bir Dünyada, kötüler neden var?” Sorusunu yanıtladı. 

Özetle, insanın özünde iyi olduğunu ama bu dünya sahnesinde sadece Tanrı’nın etkilerinin görülmediğini belirtti. Kötülük tohumlarının, özellikle insanlar dikkatsiz ve ilgisizken, akılları başka yerlere yönelmişken ekildiğini vurguladı. Tanrı’nın buna sabrettiğini ve hasat vaktine kadar sabretmeye devam edeceğini belirtti. 

“İçimizde iyilik de kötülük de çoğalmayı arzuluyor, fakat bizler dünyada tarafımızı belli etmek durumundayız” dedi. 

Patrik Sahak II’den Anneler Günü Mesajı

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, Anneler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Patrik Sahak II, kendi sosyal medya...

“Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü” Türkiye’ye Verildi

Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından verilen ve en saygın müzecilik ödüllerinden olan "Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri"nde Çanakkale'deki...

Öğrencilerin Dörtte Birinden Fazlası Kiliseye Gitmiyor

Yeni bir anket, lise ve üniversite öğrencilerinin yaklaşık yüzde 30'unun, koronavirüs salgını öncesinde de kilise hizmetlerine katılmadığını...

Organlarını Kaybeden Adam, Hristiyan Parçaya İlham Oldu

Hristiyan müzik grubu MercyMe, Perşembe günü ulusal bir ABC televizyon seyircisine yeni hit şarkıları ''Say I Won't''un...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi