4 Şubat 2023 Cumartesi

Karaköy’de Surp Pırgiç Kilisesi Yangınında 2 Can Kaybı

Karaköy’de Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi lojmanında yangın çıktı. Binada kalanlardan iki kişi hayatını kaybetti.

Karaköy’de Kemeraltı Caddesi üzerinde bulunan Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi yanındaki lojmanında akşam saatlerinde yangın başladı. Yangına çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye sevk edildi.

Yangın kontrol altına alındı.

Levon Zekiyan

Türkiye Katolik Ermenileri Ruhani Önderi Levon Zekiyan da bölgeye geldi ve yetkililerden bilgi aldı. 

İstanbul Valiliği’nden ilk saatlerde yapılan açıklamada, “Saat 21.45 sıralarında Beyoğlu Müeyyetzade Mahallesinde bulunan Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesinin lojman kısmında yangın ihbarı alınmıştır. Yangın mahalline ivedilikle güvenlik, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilerek yangın kontrol altına alınmıştır. Görevli ekiplerimizin yangın mahallindeki çalışmaları devam etmektedir. Kilise cemaati ve mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileğimizi sunuyoruz. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Beyoğlu Sakızağcı Ermeni Katolik Kilisesi Vakfı yönetiminden Serdar Celal ise daha sonra Agos’a şu bilgiyi bilgi verdi: 
“2 kişi hastanede. Sağlık durumları iyi. Söylenen toplam 7 kişi. 2 kişi içeride kaldı. Yangın Vakfa kayıtlı fakirlerin kaldığı müştemelatta çıktı.”

Yangın tamamen söndürüldükten sonra ise binaya girildi ve Fehim Atsup ve Josefin Ekmekçioğlu adlı iki kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. 

DHA’nın haberine göre yangın sırasında lojmanların olduğu binada arka arkaya 3 patlama sesi duyuldu. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor. (Agos)

Papa Françesko, Evlilik Birliğinin Önemine Değindi

‘‘Evlilik, Kadın ve Erkek Arasında Ömür Boyu Süren Bir Birlikteliktir’’Kilise'nin evlilikle ilgili öğretisini hatırlatan Papa Françesko, ‘‘Bugün...

Sudan’da 4 Hristiyan Öldürüldü

Yerel bir kaynağa göre, 23 Ocak'ta bir pastör ve üç Hristiyan aşırılık yanlıları tarafından öldürüldü. Güney Kordofan eyaletinin...

İsa Mesih’in Mabede Sunulması Bayramı, İskenderun’da Ayinle Kutlandı

Rabbimiz İsa Mesih’in, Doğumunun ardından 40. gününde Mabede Sunulması olarak anılan ve kutlanan ‘Nur Bayramı’ İskenderun Müjdeleme Latin Katolik...

İzmir’de Mesih İsa’nın Mabette Sunulması Bayramı Kutlaması

Katolik Kilisesi için, 2 Şubat çok önemli bir tarihtir. Hem Mesih İsa’nın Mabette Sunulması Bayramı günü, hem...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi