9 Mart 2021 Salı

Katedraller, Aşı Merkezlerine Dönüşebilir

İngiltere’de bulunan Lichfield ve Blackburn Katedralleri, Kovid-19 aşılama programına yardımcı olmak için binalarını yerel sağlık kuruluşlarına açıyor. Uygun tarihin ayarlanması için görüşmeler devam ediyor.

Lichfield Dekanı Rev. Adrian Dorber

Lichfield Dekanı Peder Adrian Dorber, ‘‘Hastaların iyileşmesi ve savunmasızların korunması için her gün dua ediyoruz. Bu duaların cevaplanması için katedrallerimizi sunmak en doğrusu’’ dedi.

Yetkililer aşılamanın mümkün olduğunca hızlı gerçekleşmesi için spor salonlarını, kütüphaneleri ve otoparkları kullanabileceklerini açıklamıştı. Adrian Dorber ayrıca, ‘‘Koronavirüse karşı bu yeni aşının kullanıma sunulacak olması yılın en iyi haberi. Lichfield’daki katedrali yerel aşılama programlarına güvenli bir şekilde ev sahipliği yapabilen ve risk altındaki kişilere hızlı bir şekilde aşılamanın yapılabileceği büyük bir alan olarak sunmak istiyoruz’’ dedi.

Guildford Katedrali, binalarını aşılama programı için güvenli alanlar olarak sunan katedrallerden biri. Bu yıl gribe karşı 800 kişinin aşılanması için binalarını hizmete sundu. Blackburn Katedrali de salgın boyunca savunmasızlara yardım etmek için çaba gösterdi. Katedral, Aralık ayında aşı merkezi haline gelebilir.

Blackburn Dekanı Peter Howell Jones

Blackburn Dekanı Peter Howell Jones, ‘‘Hristiyan inancının kalbinde sevgi, misafirperverlik ve tüm insanlığı önemseyen bir Tanrı var. Binamızı bu heyecan verici aşılama programı için güvenli ve erişilebilir bir yer olarak sunmak, bu belirsiz ve sıkıntılı dönemde milletimize ve cemaatimize hizmet vermek en doğru hareket’’ dedi.

Blackburn Katedrali planı devam ederse, yerel sağlık hizmeti sağlayıcısı Healthier Lancashire ve South Cumbria, şehir merkezindeki Undercraft ve Crypt alanını Aralık ayından itibaren tahmini 12-14 aylık bir süre için aşı merkezi haline dönüştürecek. Her gün 12 saat hizmet verilerek haftada yaklaşık 1700 kişinin aşılanması sağlanacak. (Premierchristian)

Altı Yıl Hapis Yatan İranlı Hristiyan, Yeniden Cezalandırıldı

Dine hakaret ve ulusal güvenlikle ilgili suçlamalar nedeniyle üç hafta tutuklu kalan İranlı Hristiyan, kefaletle serbest bırakıldı.Ebrahim...

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri Vefatlarının Yıldönümlerinde Anıldılar

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri, Şınorhk (Kalusdyan), Karekin II. (Kazancıyan), Mesrob II. (Mutafyan), vefatlarının yıldönümleri...

Türkiye’deki Bilim Kadınlarının Oranı Avrupa Ortalamasının Üstünde

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2019 verilerine göre, Türkiye’deki bilim kadınlarının oranı Avrupa ülkelerinin ortalamasının üstünde.Avrupa Birliği...

Kilise Yaşlıları Öldürüldü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi