8 Mart 2021 Pazartesi

Kenya’da İlk Kez Bir Rahip Okulu Açılıyor

Kenya’da ilk kez rahip ve episkoposların yetiştirileceği bir okul açılacak. Okulun hedefinin nitelikli rahiplerin yetişmesine katkıda bulunup, Afrika’nın kuzey doğusunda yeni kiliselerin açılmasına vesile olmak olduğu belirtiliyor.

 Afrika’nın Dönüşümü adı verilen ve Kenya’da bulunmayan rahip yetiştirme okulu açılıyor. Okulun bu sene açılması düşünülürken, bu senenin başında 60 öğrencinin olacağı tahmin ediliyor. Eğitmenler arasında Kenya Pentekostal Birliği Episkoposu Joseph Mophat Kilioba da bulunuyor.

Afrika’nın Dönüşümü projesinin hedefi, nitelikli rahiplerin yetişmesine katkıda bulunup, Afrika’nın kuzey doğusunda yeni kiliselerin açılmasına vesile olmak olduğu belirtiliyor.

Hristiyanlığı anlatmak için kurulan bir eğitim sistemi olan Afrika’nın Dönüşümü projesi, yerel halkın kiliselere gelmesini sağlamak amacıyla kuruldu. Söz konusu proje hareketi kısa zamanda Kenya, Güney Sudan, Somali, Etiyopya, Uganda, Ruanda ve Tanzanya gibi farklı ülkelerde çeşitli misyonlar gerçekleştirmeyi başardı.

Afrika’nın Dönüşümü projesi kapsamında rehabilitasyon merkezleri kuruluyor, mağdur ve şiddete maruz kalan anneler için sığınma evleri açıyor.(Olga Daşcinscaia)

Türkiye’deki Bilim Kadınlarının Oranı Avrupa Ortalamasının Üstünde

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2019 verilerine göre, Türkiye’deki bilim kadınlarının oranı Avrupa ülkelerinin ortalamasının üstünde.Avrupa Birliği...

Kilise Yaşlıları Öldürüldü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi