2 Aralık 2021 Perşembe

Kilise Merkezinden, Riskli Gebeliklerde 750’den Fazla Kadına Destek

Romen Ortodoks Kilisesi’nin ‘St. Alexandra Yetişkinler ve Çocuklar için Danışma Merkezi’ 1 Ekim 2017’de açıldı. Dört yıl içinde merkezin 750’den fazla kadını ve birden fazla çocuk sahibi anneleri desteklediği bildirildi.

Merkezde ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık, terapi, destek grupları, emzirme kursları, acil malzeme yardımı, doğum malzemeleri, kira ve sağlık hizmetleri için maddi yardım ile annelere danışmanlık ve eğitim imkanı sunulmakta.

Merkezin kurulmasını sağlayan Hamile Kadınları ve Aileyi Destekleme Vakfı’nın Genel Müdürü Alexandra Nadane, ‘‘Hamile kadınlar için kurumsal destek sağlamak zorlu bir süreçtir. Ama hiçbir şey, bir annenin bebeğiyle birlikte doğumhaneden bize fotoğraflarını gönderdiğinde yaşadığımız sevinçle kıyaslanamaz. Merkez aracılığıyla yardım edilenler sadece anneler ve çocuklar değil. Aynı zamanda gönüllüler ve çalışanlar da aynı şekilde kazanıyor’’ dedi.

Merkezde psikolog olarak görev yapan Bogdana Fati, ‘‘Kendileriyle birlikte olmama izin veren her kadına minnettarım. Bayramlarda yardım ettiğim anneleri ve çocuklarını gördüğümde, bir ailenin parçası olduğumu ve aramızda ruh bağının oluştuğunu hissediyorum’’ dedi.

16 Ağustos 2020’de Hamile Kadınları ve Aileyi Destekleme Vakfı Bükreş’te St. Helen onuruna ikinci bir merkez açtı. (orthochristian)

Papa Françesko, Kıbrıs Ziyareti’ne Başlıyor

Katolik Kilisesi lideri ve Vatikan devlet başkanı Papa Françesko’nun, 2-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceği Kıbrıs Rum Kesimi ve...

Omicron Varyantı Dünyada Baskın Hale Geliyor

Güney Afrika’daki sağlık yetkilileri, Omicron varyantının ülkedeki Covid-19 vakalarında "endişe verici" bir artışa neden olduğunu ve vaka...

Ünlü Oyuncu, Tüm Başarısının İnancına Bağlı Olduğunu Söyledi

‘Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar’ ile sinemalara geri dönen ünlü aktör Will Smith, vaiz ve yapımcı DeVon Franklin...

Amerikalıların Yüzde 58’i Kutsal Kitap’ta Tanımlandığı Şekliyle Tanrı’ya İman Ediyor

Pew Araştırma Merkezi tarafından 20-26 Eylül tarihlerinde 6.485 ABD'li yetişkin arasında yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların çoğu, Kutsal...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi