8 Mart 2021 Pazartesi

Kilise, Yoksul Aile İçin Seferber Oldu

Kuzeybatı Romanya’nın Paleu ve Oşorhei’nin köylerinden imanlılar, yerel kilisedeki papaz ve rahibelerin girişimi ile, yakındaki Parhida köyünden 9 çocuğu olan bir aileye, ev satın almak için bir yıldan daha uzun süre boyunca para toplandı. Toplanan paralarla satın alınan ev kutsanarak aileye hediye edildi.

İMANLILAR ELİNDEN GELENİ YAPTI

Oradea Episkoposluk Bölgesi resmi sitesinde yer alan habere göre, Adrian ve Andreea Tomoş ile yaşları 3 – 14 arasında değişen 6’sı erkek 3’ü kız 9 çocuğu köydeki bu hayırsever hareketten faydalandı. Aile aynı zamanda 10. çocuğun doğumunu bekliyor. Bu müthiş hediyeyi alana dek, büyük aile derme çatma bir evde yaşıyordu.

Aile, 2016’dan beri Oşorhei’deki cemaatteki Peder Nicolae’in dikkatini çekti ve ailenin durumu hakkında kilise üyelerine bilgi verdi. Rahip, “Kilise üyeleri çok açıktı ve herkes elinden geleni yaparak yardımcı oldu: yemek, giyim ve ev eşyaları verdiler” dedi.

SATIN ALINAN EV YENİLENDİ

Oşorhei ve Paleu’nun Ortodoks köylüleri aileye önce pişmiş toprak soba ve yakacak odun, sonra bir inek, domuz verdiler, son olarak da yeni evlerini satın almalarında yardımcı oldular. Satın alınan ev tamamen tamir edilerek yenilendi, tüm gerekli ihtiyaçlar ile donatıldı. Ailenin Şubat ayı sonunda taşındığı evin iki odası, bir mutfağı, geniş bir salonu, banyosu ve kileri ayrıca evin bahçesinde meyve ağaçları bulunuyor.

Aileye, evin kutsaması sonrasında yeni evin salonuna yerleştirilmek üzere Mesih ve Tanrı Anası’nın ikonaları verildi. Oradea Episkoposluğu Hayırseverlik Vakfı da ayrıca ailenin çocukları için okul malzemeleri tedarik ederek eğitim alabilmelerini sağladı.(orthochristian)

Kilise Yaşlıları Öldürdü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Papa Françesko’dan Irak’a Tarihi Ziyaret

Papa Françesco, üç günlük bir ziyaret için Irak'a gitti. Daha önce hiçbir Papa, Irak'ı ziyaret etmemişti. Ziyaretin...

Kiliselerden Engelli Kişiler için İşbirliği

Kiliseler, Engelli Kişilere Yönelik Balo Etkinliğini Uluslararası Başarıya Dönüştürmek İçin Tim Tebow ile İşbirliği yaptı. Tim Tebow...

Ünlü Tapınmacı Taciz Mağdurlarının Şifa Bulması için Çalışıyor

"No Ordinary Worship" ve "Hold Me Close" şarkılarıyla tanınan, listelerin zirvesinde yer alan bir tapınmacı Kelontae Gavin,...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi