18 Mayıs 2021 Salı

Kiliseden, ”Sırt Çantasında Sevgi” Hizmeti

ABD’nin Massachusetts Eyaleti’nde bulunan St. John Episkopal Kilisesi, cezaevlerinden çıkan kadınların ihtiyaçlarını giderecek malzemelerle dolu sırt çantalarının sağlanması ve onların yeni bir hayata başlamalarına yardımcı olunmasına yönelik bir hizmette bulunuyor.

St. John Episkopal Kilisesi, 3 yıldır cezaevlerinden çıkan kadınların temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak amacıyla ”Sırt Çantasında Sevgi” adlı hizmeti sunuyor. Her sırt çantası 3 bölümden oluşuyor. Çantalarda kişisel bakım ve hijyen malzemeleri, yiyecek ve içecekler bulunuyor. Ayrıca,çantanın içinde Kutsal Kitap ve teşvik notu da yer alıyor.

Hizmete önderlik eden Mary Link, hizmetin yıllar içinde büyüdüğünü ve derinleştiğini söyleyerek, ‘‘Tanrı’nın işi için çalışmanın ve kadınların en zor zamanlarından birinde onlara yardımcı olmanın sevincini yaşıyoruz. Yıllar içinde birçok kilise ve grup, bizimle paydaşlık kurdu ve çantaların artmasına katkıda bulundu’’ dedi.

İlk yıl 32 sırt çantasıyla başlayan hizmet, 2019 yılında yaklaşık 80 sırt çantasının ihtiyaç sahibi kadınlara ulaşacağı düşünülüyor. Link, ‘‘80 sırt çantasının dağıtılabilmesi için daha çok yardımcıya ve bağışçıya ulaşabilmek adına çalışmalara devam ediyoruz’’ dedi. 

Hizmetin başlatılabilmesi için kilise, Western Massachusetts Toplum Vakfı’ndan 10 bin dolarlık bağış teklifinde bulundu ve teklif kabul edildi. Kilise grubu, yetkililerle temasa geçtiğinde erkeklere yönelik bir projenin var olduğunu ama kadınların daha özel bazı malzemelere ihtiyaç duyduğunu öğrendi. 

Link, sırt çantasının güzel bir etki yarattığına değinerek, hizmetin ulaştığı kadınlarla bir araya gelerek, onların teşekkürlerini duyduklarını söyledi. Link, ‘‘Teşekkürlerini bildiren kadınlar, çantanın içindeki notun ve duaların hayatları için ne kadar önemli olduğunu bizlerle paylaşıyor’’ dedi. 

St. John Episkopal Kilisesi, eski mahkumların yeni hayata uyum sağlamalarına yardımcı olmak için, Mart ayında bir konferans düzenlemeyi planlıyor. (CP)

Büyükada Rum Yetimhanesi Yıkılma Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Büyükada Rum Yetimhanesi’nin restorasyonuna başlanmadı, tarihi yetimhane her an çökebilir. Çökme riskine karşı yetimhanenin bahçesine patrikhanenin izni...

Efes Meryem Ana Kilisesi’ndeki Tespih Duası Naklen İzlenebilecek

Tespih Duası “Maratonu” için belirlenen 30 ibadet yerinden biri Efes’teki Meryem Ana Evi oldu.Papa Françesko, salgının sona...

Aynı Yetimhaneden İki Kız, Üniversitede Bir Araya Geldi

Çin'deki aynı yetimhaneden iki kız, ABD'deki Liberty Üniversitesi'nde bir araya geldi ve karşılaşmalarının ancak Tanrı tarafından sağlanmış...

Ermeni Kilisesi ”Rab İsa Mesih’in Göksel Yeruşalim’e Girişi Yortusu”nu Kutladı

Ermeni Kiliseleri, 16 Mayıs Pazar günü, "İkinci Palmiye Pazarı" (Dzağgazart), ''Rab İsa Mesih'in Göksel Yeruşalim'e Girişi Yortusu''nu...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi