16 Mayıs 2021 Pazar

ABD’de Bazı Kiliseler Tahrip Edildi

Amerika Birleşik Devletler’nin bazı eyaletlerindeki birçok kilise son birkaç hafta içinde tahrip edildi veya kundaklandı. Shreveport, Louisiana’daki bir kilisenin kapıları pentagram işareti ve 666 sayısı ile tahrip edildi. Sorumlu kişi veya kişiler henüz bulunamadı.

Kilisenin Pastörü ve eşi, sosyal yardım faaliyetlerinde bulunan kiliselerinin neden hedef alındığını merak ediyor. Pastör, ChurchLeaders’a, ‘‘Neden bu kilisenin hedef alındığını anlamıyorum. Çünkü harika işler yapan birçok kilise var. Polis hala bir şüpheli arıyor’’ dedi.

Kentucky’de de bir kilise vandalizmin kurbanı olurken aynı zamanda soyuldu. Peder, güvenlik kameralarında sprey boyanın olduğu noktaya kadar her yerin arandığını söyledi. Ayrıca saldırgan tarafından bırakılan bir not bulundu. Notta, ‘‘Ben Tanrısız değilim. Tanrı ile konuştum ve tövbe edeceğim. Kalbinize nefret girmesine izin vermeyin. Tanrı bağışladığı gibi siz de beni bağışlayın. -Tophet-’’ ifadeleri yer aldı.

*Tophet, Cehennem için kullanılan İbranice bir kelimedir. Kelimenin satanizmde, ‘çocukları şeytana kurban etmek için kullanılan yer’ gibi bir anlamı var.

Washington merkezli bir kilise ise uğradığı saldırı sonucunda 50 bin dolarlık hasar aldı. Saldırgan kilisenin fıskiye sistemini tetikledi. Peder, ‘‘Zemin ve sandalyeler olmak üzere her yer hasar gördü.’’ diye belirtti.

Saldırı sonucunda kilisenin mutfağı da yıkıldı. Buna rağmen kilise yerel evsizler için yemek pişirmeye devam etti. (CHL)

Son Dakika: Kademeli Normalleşme Takvimi Açıklandı

İçişleri Bakanlığı, yarın sabah 05.00'te sona erecek tam kapanma dönemi sonrası başlayacak kademeli normalleşme planını açıkladı. Buna...

Bodrum’daki 2 Bin Yıllık Şapel Turizme Kazandırılacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan ve 2 bin yıllık tarihi Gara Şapel’in kültür turizmine kazandırılması için çalışmalara başlandı.Şapelin sahibi...

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi