23 Nisan 2021 Cuma

Koronavirüs Zamanında Noel Planlaması

Medium.com, Koronavirüs salgını devam ederken Noel döneminde eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmeyi vaat eden ve salgının etkilerine bağlı kalmadan plan yapabileceğimiz bazı yollardan bahsettikleri bir yazı paylaştı.

Festivalleri, kutlamaları, buluşmaları ve normal bir yaşamın tüm zevklerini bizlerden mahrum bırakan bir yılın sonunda Noel’i düşünmenin zamanı geldi. Her şey yolunda giderse COVID-19’a karşı geliştirilen aşı ile salgın etkisini kaybedebilir. Bununla birlikte ülkelerin sınırlarının kapatılması ve insanların kapalı kapılar ardında kalması da mümkün. 

Öyleyse Noel için nasıl bir plan yapabilirsiniz? Şu an emin olabileceğimiz tek şey, Noel’in geçmiş yıllardaki gibi kutlanmayacağıdır. Aile ziyaretlerini bile iki kez düşünmek zorunda kalabilirsiniz. 

1. Fiziksel olarak bir arada olmak yerine aynı ruha ve birçok Noel’in birlikte geçirilmesi umuduna sahip olmak, bu sene her yerde Noel’in özünü oluşturacak. Bu fikri hemen kabul etmek ve aile üyelerinizi hazırlıklı tutmak, 2020 yılsonunu önceden planlamanın en güvenli ve pratik yoludur. B Planı olsa da, etkileşimde bulunduğunuz kişilerle özel bir öğle yemeği planlayın ve Noel ruhunu herkes için canlı tutun.

2. Hayalini kurduğunuz yılsonu planları tüm tatil sezonu boyunca karantinada kalmanıza neden olabilir. Şu anda ülke dışına seyahat etmek zor olduğundan yıl içinde küçük ve yönetilebilir planlara bağlı kalmak sağlık açısından daha güvenli olacaktır. 

3. Daha kalabalık kamusal alanlara gitmek yerine, bulunduğunuz yerdeki küçük mekânları tercih edin. Evinizin arkasında bahçeniz varsa aileniz için eğlenceli aktiviteler planlayabilirsiniz. Büyük bir Noel ağacı kurup, ailece süsleyebilirsiniz. Başka hiçbir şeye benzemeyen bu Noel zamanı, çocuklarınız ömür boyu hatırlayacak.

4. Şu anda yapılacak en akıllıca şey, virüsün etkileyemeyeceği bir Noel planlaması yapmak. Sessiz, sosyal mesafeli ve samimi. Aralık ayı ne getirirse getirsin, bizlerden alamayacağı tek şey Noel ruhudur. ‘Yeni normal’ olarak adlandırılan birçok şeye adapte olduğumuz gibi, Noel’i kutlamanın yeni yollarına da adapte olacağız ve her zamanki gibi neşe getiren bir dönem olacak. (Medium.com)

Rum Ortodoks Kiliseleri, ”Mesih İsa’nın Yeruşalim’e Girişi Bayramı”na Hazırlanıyor

Oruç Dönemi'nde her Cuma gerçekleştirilen, “Meryem Ana’ya Övgü” dualarının sonuncusu geçtiğimiz günlerde yapıldı.Ortodoks Cemaatince, Paskalya (Diriliş) Bayramı...

Doğu Afrika’da 7 Milyondan Fazla İnsan Açlık Tehdidiyle Karşı Karşıya

Altı Doğu Afrika ülkesinde 7 milyondan fazla insan, koronavirüs salgını, çekirge istilası, çatışmalar ve selle mücadelenin ardından...

Ermeni ve Katolik Mezarlığı’na Dair Tescil Talebi Reddedildi

Mimarlar, Ankara Ulus’ta Ermeni ve Katolik Mezarlığı’nın bulunduğunu belirterek tescil başvurusu yaptı. Ankara Kültür Varlıklarını Koruma Bölge...

Eritre’de Tutuklanan 22 Hristiyan Serbest

Eritre'de yetkililer, Mart ayı sonuna doğru başkent Asmara'da düzenlenen dua toplantısında tutuklanan 23 Hristiyandan, biri hariç hepsinin...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi