27 Eylül 2022 Salı

Kraliçe Elizabeth: ”İsa Mesih’in Öğretileri Rehberim Oldu”

İngiltere kraliçesi, Kraliçe II. Elizabeth, bu hafta Londra’daki Anglikan Cemaati’nin on yıllık toplantısının yapıldığı Lambeth Konferansı’nda, Mesih’in öğretilerinin hayatında bir “rehber” olarak hizmet ettiğini belirten bir mesaj yayınladı.

96 yaşındaki Kraliçe, 26 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında süren ve 165’ten fazla ülkeden episkoposların katıldığı konferansa gönderdiği mesajında “Sıcak selamlar” gönderdi ve Lambeth Konferansı’nın COVID-19 salgını nedeniyle iki yıllık bir gecikmenin ardından gerçekleşmesinden “büyük memnuniyet” duyduğunu belirtti. 

Kraliçe, “Hepimiz Kovid-19’dan çıkarken, konferansın hem Tanrı’nın Sözü hem de eylem olarak Tanrı sevgisine büyük ihtiyaç duyulduğu bir zamanda gerçekleştiğini biliyorum” diye belirtti ve mesajına,

“Anglikan episkoposlar, değişen bir dünyada Hristiyan birliğine yönelik ilerleyen bir bağlılık için yol belirlediler; bu görev, belki de bugün daha da önemli, çünkü siz birlikte geleceğe bakıyor ve kilisenin dünyadaki rolünü keşfediyorsunuz. Çağın ihtiyaçlarına cevap veriyor” sözlerini ekledi. 

Kraliçe II. Elizabeth, birçoğunun “acı, çatışma ve travma” bölgelerinde hizmet ettiği için, şu anki zamanı dünyanın dört bir yanındaki episkoposlar, din adamları ve sıradan insanlar için “muazzam bir meydan okuma” dönemi olarak nasıl gördüğünü yansıttı.

“Bu hizmeti Tanrı’nın gücüyle yapmanız beni teşvik ediyor” diye vurguladı. 

Mesajının sonuna doğru, hayatı boyunca “İsa Mesih’in mesajı ve öğretileri rehberim olmuştur” diye bitirdi. 

“O’nda umut buluyorum” diye vurgulayan Kraliçe, “Sınav zamanlarında inancınızla ayakta durmaya ve umutsuzluk zamanlarında umutla cesaretlendirmeye devam etmeniz için yürekten dua ediyorum” dedi.

Haziran ayının başlarında, Kraliçe Elizabeth tahttaki 70. yılını Platinum Jübile adıyla bir anma töreninde kutladı. Yıllar boyunca Kraliçe Elizabeth, inancını vurgulamaktan kaçınmadı.

2016 yılında Kraliçe, İsa Mesih’i kendisi için “hizmet ettiği Kral” olarak tanımlamıştı.

Küresel Gıda Krizinin Acilen Ele Alınması İçin Çağrı

Uluslararası kuruluşlar, Ukrayna'daki savaşın yol açtığı küresel gıda krizinin, tahıl koridorunun açılmasına rağmen bitmediğini belirterek, krizin daha...

İskenderun Katolik Katedrali’nde Öğrenciler İçin Dua

İskenderun Müjdeleme Latin Katolik Kilisesi Pederlerinden, Anadolu Havarisel Vekili Şansölyesi Antuan Ilgıt, geçtiğimiz hafta başlayan yeni eğitim-öğretim...

Ermeni Kilisesi’nde Varaka Surp Haç Yortusu

Yılda 5 kez kutlanan, Haç'ın bayramlarından biri olan ve sadece Ermeni Kilisesine ait Varaka Surp Haç Yortusu,...

Kutsal Toprakları Ziyaret Eden Hristiyanlar, Kazı Çalışmalarına Katılabilir

ABD'den Kutsal Toprakları ziyaret etmeyi planlayan Hristiyanlar, hükümet girişiminin bir parçası olarak Kutsal Kitap'a yönelik kazı çalışmalarına...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi