14 Nisan 2021 Çarşamba

Kullanılmayan kiliseler mültecilere açılıyor

avusturya katoik kilisesiAvusturya’nın başkenti Viyana’da kullanılmayan Katolik kiliseleri mültecileri barındırmak için tamir ettiriliyor. Savaştan kaçan ailelerin soğuyan havalarda geceleri kalacak yeri olmadığı için Hristiyan toplumu kapılarını mültecilere açtı.
Viyana Başepiskoposluğun temsilcisi Michael Pryuller, Kurier gazetesine yaptığı açıklamada, “Sığınma yeri arayan yüzlerce mülteci için kiliseler kapılarını açacak.”’ dedi.
Kiliselerdeki yerleşim alanlarının dağılımıyla Katolik Yardım Kuruluşu Caritas ilgileniyor. Bu kurum hangi ailelerin kiliselerde yaşayabileceğini belirledikten ve tamirler bittikten sonra onların kiliseye taşınmasıyla yakından ilgileniyor.
Pryulleran’ın sözlerine göre kiliselerde barınacaklar için banyo ve tuvalet de hazırlandı, fakat bütün hazırlıkların ekim ayına kadar bitirilmesi planlanıyor.
Bu hareketi duyan etraftaki birçok kilise ve manastır da desteklerini eksik etmiyor. Mülteci ailelere tercümanlar yardım edecek, saılık ve eğitim hizmeti verilecek. Bunun dışında mültecileri kişisel ihtiyaçları için kişi başı günlük 19 EURO ödenecek.
Papa Françesko, Avrupa’daki Katolik kurumlara mülteciler için yardım çağırısında bulunup herkesi merhamete ve yardımseverliğe davet etmişti. (mission-center.com Çeviren: Olga Daşcinscaia)

Türkiye’nin İlk Fosil Ormanı UNESCO Yolunda

Bolu'nun Seben İlçesi Belediye Başkanı Fatih Kavak, 2013 yılında Türkiye'nin ilk fosil ormanı ilan edilen Hoçaş Fosil...

Anaokulunda Yangın: 20 Çocuk Hayatını Kaybetti

Nijer'in başkenti Niamey'de bir anaokulunun binasını saran yangında en 20 çocuk hayatını kaybetti.Birleşmiş Milletler'e göre dünyanın en fakir...

Son Akşam Yemeği Tablosu’nu Halı Olarak Satıyorlar

Dünyaca ünlü ressam Leonardo Da Vinci'nin İsa Mesih'in havarileriyle yediği ''Son Akşam Yemeği” adlı tablosu bir alışveriş...

Müjdeleme Gezisi Sırasında 8 Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın Kaduna eyaletinde müjdeleme gezisi için yola çıkan 8 Hristiyan’ın kaçırıldığı bildirildi.Uluslararası Hristiyan Kuruluşu’na (ICC) göre, Redeemed...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi