15 Mayıs 2021 Cumartesi

Kutsal Kitap Bilgilendirme Derneği’nden Sokakta İftar

Kutsal Kitap Bilgilendirme Derneği Üyeleri vatandaşlar için yemek hazırladı.
Kutsal Kitap Bilgilendirme Derneği Üyeleri vatandaşlar için yemek hazırladı.

(SAT-7 TÜRK – ÖZEL) Kutsal Kitap Bilgilendirme Derneği, iftar saatinde Kadıköy’de halka sandviç dağıttı, KUT Kilisesi Yemekhanesinde yemek verdi.

Kutsal Kitap Bilgilendirme  Derneği tarafından her hafta düzenli olarak yürütülen ve “Çorba Hizmeti” olarak adlandırılan hizmet, Ramazan ayı nedeniyle iftar saatine kaydırıldı.  Kadıköy Uluslararası Topluluğu (KUT)’un yemekhanesinde hazırladıkları yemekleri yoldan geçen halkla paylaşan dernek üyeleri, iftar saatinde çalışmak zorunda olan taksi ve dolmuş şoförlerine de sandviç dağıttı.Pilav, kuru fasülye ve salatadan oluşan bir menüyle 200 kişiye yemek veren Kutsal Kitap Bilgilendirme Derneği, yemekten önce bereket duası edip Kutsal Kitap’tan ayetler okudu.

Kutsal Kİtap Bilgilendirme Derneği üyeleri iftar saatinde çalışmak zorunda olanları da düşünerek onlar için sandviç hazırladı.
Kutsal Kİtap Bilgilendirme Derneği üyeleri iftar saatinde çalışmak zorunda olanları da düşünerek onlar için sandviç hazırladı.

İftardan önce ise dernek üyeleri sokağa çıkılarak hizmet sektöründe çalışıp, yolda yemek yemek zorunda kalanlar için sandviç dağıtıldı. Özellikle taksi ve minibüs şoförleri, sokakta çalışanlar, evsizler tercih edildi. Etkinlik sonrasında yaklaşık olarak 100 kişiye sandviç dağıtıldı, 100 kişiye KUT yemekhanesinde yemek verildi; 100 kişilik yemek ise paketler halinde sokakta dağıtıldı.

(SY/SG)

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Pastör Loran Mann, 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

God in Christ Kilisesi (COGIC) pastörü ve TV haber muhabiri Loran Mann, 74 yaşında hayatını kaybetti.Haber muhabiri...

İran’da Hristiyan Nüfusu, Rejimin Baskılarına Rağmen Artıyor

İran asıllı İngiliz vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in cezalandırılmasının İran'da dini özgürlüğün daha da kısıtlanmasına yol açabileceğine dair korkular...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi