18 Eylül 2021 Cumartesi

Kutsal Kitap Okuyan Kişi Sayısı 10 Milyon Arttı

ABD’de yapılan bir araştırma, son bir yıl içerisinde Kutsal Kitap okuyan kişi sayısının 181 milyona yükseldiğini gösterdi.

The Christian Post yayınları ABS’nin (The American Bible Society) insanların Kutsal Kitap ile ilişkisini analiz eden yıllık 11. raporunun ilk iki bölümünü yayınladığını duyurdu. Sadece Amerika sınırları içerisinde yapılan araştırmalar, 2020 yılında Kutsal Kitap okuyan kişi sayısının önceki yıllara göre 10 milyon daha arttığını gösterdi.

The American Bible Society’nin üstlendiği araştırmaların tümü çevrimiçi olarak 2021 yılının ocak ayından itibaren sadece Amerika sınırları içerisinde yapıldı. Elde edilen ilk verilere göre yetişkin Amerikalıların %16’sı haftanın birkaç günü, %34’ü haftada bir kez ya da birden fazla, %50’si ise yılda en az iki kez Kutsal Kitap okuduklarını bildirdi.

Aynı zamanda ankete katılanların %63’ü Kutsal Kitabı önceki yıllarda da aynı düzen ile okuduklarını, %24’ü ise son bir yıl içerisinde daha önceki yıllara nazaran daha çok okumaya başladıklarına açıkladı.

ABS’nin (The American Bible Society) başkanı: “Tüm bu veriler, insanların onları tedirgin eden, strese sokan ve hayatlarını değiştiren salgın gibi süreçlerde bir teselli aradıklarını gösterdi. Normal bir zamanda belki de bu kadar insan Kutsal Kitap okumaya başlamayacaktı. Böylelikle yapılan araştırmalar Amerikan halkının hayati değişimler yaşadıkları dönemlerde Kutsal Kitaba daha büyük bir sıklıkla başvurduğunu gösterdi. Dört yıldır Amerikalıların dini kitaplara karşı olan ilgisini gözlemlemeye çalışıyoruz. Bu yılın verileri Kiliselerin insanların merak ettikleri tüm sorulara cevap vermeleri için en doğru zaman olduğunu gösterdi” açıklamasında bulundu.

Verilerdeki bu yükseliş Amerika’nın büyük bir stres içerisinde olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

ABS’nin (The American Bible Society) başkanı ayrıca: “Bir salgın sırasında ölen insanların sayısına bakın sonra da onların geride bıraktıkları akraba ve yakın çevresinin sayılarını toplayın, işte elde edeceğiniz bu sayı bugün teselliye ihtiyacı olan insanların sayısını gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs salgın süreci içerisinde insanların sorduğu en sık sorulardan biri: Bu durum ile nasıl başa çıkabilirim? Bugün ve yarını yaşayacak hayat enerjisini nerden alırım? Bu dönemi nasıl aşarım? Tüm bu sorular günümüzde Kutsal Kitap’a başvuran kişi sayısının büyümesindeki en büyük etken. (O.D/cnl.news, CHL)

Fulani Militanlar, Öldürdükleri Çocuğun Cenaze Törenine Saldırdı

Geçen hafta Celina Ishaku'nun oğlu, iki yıl önce eşini öldüren Fulani militanları tarafından katledildi. Uluslararası Hristiyan Kurumu...

Hristiyan Baba, Oğlu İle Birlikte İnfaz Edildi

Nijerya'da Hristiyan bir baba ve 7 yaşındaki oğlu korkunç bir saldırıda hayatını kaybetti.Uluslararası Hristiyan Kurumu (ICC), 46...

Hatay’daki Dini Değerler: Vakıflı Köyü ve Surp Asdvadzadzin Kilisesi

Türkiye’de nüfusunun büyük çoğunluğu Ermeni olan tek köy konumundaki Vakıfköy, Hatay’ın ve dolayısıyla da ülkemizin çokça ziyaretçi...

Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde “Kutsal Haçı Yüceltme” Bayramı

Her yıl 14 Eylül tarihinde Geleneksel olarak kutlanan “Kutsal Haçı Yüceltme Bayramı” Hatay’daki Ortodoks Kiliselerinde özel ayinlerle...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi