4 Şubat 2023 Cumartesi

Kutsal Kitap’a Bağlı Yaşayanlar Daha Cömert

Yeni bir çalışma, Kutsal Kitap’a bağlı yaşayan Hristiyanların yardım kurumlarına bağışta bulunma oranının diğer insanlara kıyasla daha yüksek olduğunu gösterdi.

Kutsal Yazıları düzenli şekilde okuyan ve Tanrı Sözü’nün yaşamlarını ve ilişkilerini şekillendirmesine izin veren insanlar daha fazla bağışta bulunuyor. Konu üzerine açıklama yapan Amerika Kutsal Kitap Topluluğu (ABS), ‘‘Kutsal Kitap’a bağlı Amerikalılar, 2021’de yardım kurumlarına 145 milyar dolar bağışladı. Böylece inançlarına bağlı Hristiyanların daha cömert olduğu görüldü’’ dedi.

Tanrı Sözü’ne bağlı Hristiyanlar yardım kurumlarına toplam 145 milyar dolar bağışladı. Bu, hane başına yaklaşık 2.907 dolar anlamına geliyor. Kutsal Kitap ile ilişkisi olmayanlar arasında ise sonuç 924 dolarda kaldı. Buna göre Kutsal Yazılara bağlı Amerikalılar, yetişkinlerin yalnızca yüzde 19’unu oluşturuyor, ancak bağışlanan her doların yüzde 44’ünü sunuyor. ‘‘Kutsal Kitap’a bağlı kişiler, Tanrı Sözü’yle ilişkili olmayanlara kıyasla 13 kat daha fazla bağışta bulundu’’ açıklamasında bulunuldu. 

Amerika Kutsal Kitap Topluluğu Hizmetleri İstihbarat Direktörü John Farquhar Plake, araştırmanın yardımseverlik ve insani gelişim arasındaki güçlü ilişkiye işaret ettiğini söyledi. Plake, ‘‘Kutsal Kitap’a bağlı olarak yaşamak, sadece sayfalarda yazılanları okumak anlamına gelmiyor. Sevmemiz ve merhametli olmamız için yüreğimizin dönüşmesi gerekiyor’’ dedi.

Araştırma, inancın bireylere ve dolayısıyla topluma sunduğu güçlü faydaları göstermektedir. Faithwire tarafından açıklanan raporda, Kutsal Kitap’ı sürekli okuyan ve uygulayan Amerikalıların diğer insanlara kıyasla daha umutlu ve zorluklara karşı dayanıklı olduğu görüldü. (CBN)

Papa Françesko, Evlilik Birliğinin Önemine Değindi

‘‘Evlilik, Kadın ve Erkek Arasında Ömür Boyu Süren Bir Birlikteliktir’’Kilise'nin evlilikle ilgili öğretisini hatırlatan Papa Françesko, ‘‘Bugün...

Sudan’da 4 Hristiyan Öldürüldü

Yerel bir kaynağa göre, 23 Ocak'ta bir pastör ve üç Hristiyan aşırılık yanlıları tarafından öldürüldü. Güney Kordofan eyaletinin...

İsa Mesih’in Mabede Sunulması Bayramı, İskenderun’da Ayinle Kutlandı

Rabbimiz İsa Mesih’in, Doğumunun ardından 40. gününde Mabede Sunulması olarak anılan ve kutlanan ‘Nur Bayramı’ İskenderun Müjdeleme Latin Katolik...

İzmir’de Mesih İsa’nın Mabette Sunulması Bayramı Kutlaması

Katolik Kilisesi için, 2 Şubat çok önemli bir tarihtir. Hem Mesih İsa’nın Mabette Sunulması Bayramı günü, hem...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi