5 Aralık 2021 Pazar

Mali’de Kaçırılan Rahibe İçin Dua İsteği

Hristiyanlara yönelik zulmü vurgulamaya çalışan Project Wake Up, Şubat 2017’de Mali’de kaçırılan Rahibe Gloria Cecilia Nárvaez Argoti için dua isteyen bir video yayınladı.

Videoda, ‘‘Bu örnek kardeşimiz, kaçırılmak için seçilen kişi değildi, ancak diğer kız kardeşlerinden birinin hayatını kurtarmak için kendini feda etti. Kendisini kaçıranlar tarafından yayınlanan videolarda, serbest bırakılması ve inancına sadık kalması için dua istiyor’’ ifadeleri yer aldı.

Project Wake Up, inanlıların her zamanki Rahibe Gloria’yı hatırlamasını ve onun için dua etmeye devam etmesini istedi. Temmuz ayında, rahibenin inanlılardan kendisi için dua etmelerini istediği el yazısı bir notla hayatta olduğunu göstermesine izin verildi. Kardeşi Edgar Narváez Argoti’ye gönderdiği mektupta Rahibe Gloria, ‘‘Herkese en içten selamlarımı gönderiyorum. Tanrı sizi kutsasın ve sağlık versin. Dört yıldır tutukluyum ve şimdi yeni bir grupla birlikteyim. Herkes benim için dua etsin. Tanrı’nın özgürlüğümü geri kazanmama yardım edeceğine inanıyorum’’ dedi.

Silahlı adamlar, 7 Şubat 2017’de Karangasso’da Mary Immaculate Fransisken Rahibeleri Cemaati üyesi Rahibe Cecilia’yı kaçırdı. Adamlar, rahibeyi cemaatin ambulansının anahtarlarını teslim etmeye zorladı. Araç daha sonra terk edilmiş halde bulundu. Associated Press’e göre, ülkedeki bir yargıç kaçırılma olayından dört kişiyi sorumlu tuttu.

Rahibe Cecilia, kaçırılmadan önce 12 yıl Mali’de görev yapmıştı. Cemaati, ülkede büyük bir sağlık merkezinin yanı sıra, bir ila iki yaşlarındaki yaklaşık 30 kimsesiz çocuğa bakılan bir evi yönetiyor. Rahibeler, yaklaşık 700 kadına okuma yazma öğretiyor. Ayrıca bölgede birçok annenin yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine, cemaat üyeleri yiyecek kıtlığı zamanları için ambar projesi üzerinde çalışıyor.

Silahlı adamlar, en genç rahibeyi kaçıracaktı, ancak Rahibe Cecilia onun yerini almak için gönüllü oldu. Dört yılın ardından rahibenin hala hayatta olduğuna dair kanıtlar mevcut. (CNA)

Maden Ocağı İçin Evlerinden ve İbadethanelerinden Oluyolar

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’un Işıkdere Mahallesi’nde ibadethanelerin de içinde bulunduğu 16 ev, maden ocağı için kamulaştırılarak...

Patrik Sahak II, Ziyaretçilerini Kabul Etti

Patrik Kadasetli Sahak II. 30 Kasım 2021 Salı günü, Kilisenin Din Görevlisi Peder Zohrab Civanyan önderliğideki Altımermer...

Papa Françesko, Kıbrıs Rum Kesimi’nde Görüşmelerine Başladı

Katolik Kilisesi'nin lideri Papa Françesko, 2 - 6 Aralık tarihleri arasında yapacağı 35. Apostolik Yolculuğu'na başlamak üzere...

İngiltere’nin Oscar Adayı, Türkiye’deki Kadına Yönelik Şiddeti Anlatan Belgesel Oldu

Türkiye’deki kadına yönelik şiddeti ele alan "Ölümüne Boşanmak" adlı belgesel film, İngiltere'de En İyi Uluslararası Uzun Metraj...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi