24 Ekim 2021 Pazar

Megakilise Pastörü: ”Covid-19 Korkusu Tanrı’dan Değil”

Behold Israel’in ev sahipliğinde düzenlenen ve Teksas, Fort Worth’daki Birchman Baptist Kilisesi’nden canlı yayınlanan ‘Dönüşünü Bekliyoruz’ konferansında konuşan Pastör Jack Hibbs, koronavirüsten korkmanın ‘Tanrı’dan olmadığını’ vaaz etti.

Güney Kaliforniya’daki 10 bin üyeli Calvary Chapel Kilisesi’nin kurucusu ve kıdemli pastörü olan Hibbs, 18 Eylül’de düzenlenen konferansta, ‘‘COVID-19 gerçek bir virüs. Ancak şeytani olan şey, açıklanamaz ve mantıksız bir tepkinin varlığıdır. Gerçekten bilime inanıyor musunuz? Daha ağır hastalıklar var, ancak kimse onlardan bahsetmiyor. AIDS nedeniyle daha fazla insanın hayatını kaybetmesine rağmen, kimse bunu konuşmuyor. Neden konuşulmuyor? Çünkü gündeme uymuyor. Bu şeytani bir öğretiş’’ dedi.

Hibbs, COVID-19’un şeytani bir öğretiş olan ruhsal korku sorununa neden olduğunu söyledi. Tanrı’nın kendisini sevdiğini bilen Hristiyanların COVID-19’dan korkmaması gerektiğini vurgulayan pastör, ‘‘Şeytan, aldatmak için var ve korku en büyük güçtür. Sizce Kutsal Kitap neden ‘Yetkin sevgi, korkuyu siler atar’ diyor? Tanrı’nın yüreğinin sana bağlı olduğunu bildiğin zaman korkmana gerek yok. Hepimiz hastalanabiliriz. Unutmayın, insanlar COVID-19’dan önce de hastalanıyordu ve ölüyordu. Bu durumun kafa karışıklığı yaratması, şeytanidir’’ dedi.

İnanlılar için en büyük umudun Kilise’nin kendinden vazgeçmesi olduğunu söyleyen Hibbs, ‘‘İsa Mesih, kendinden vazgeçmeyi öğretti. İsa, öğrencilerine ‘Sizi yanıma alacağım’ diyerek, Yuhanna 14’te her şeyi başlattı’’ dedi. 1. Selanikliler 4. bölümünü paylaşmaya devam eden Hibbs, ‘‘Yaşamakta olanlar ve Mesih’e ait ölüler, Rab’bi karşılamak üzere bulutlar içinde alınıp götürüleceğiz. Böylece sonsuza dek Rab’le birlikte olacağız. Elçi Pavlus, Rab’bin her an Kilise için geri dönebileceğine inanıyordu. Bu, bir inanç savunması değil, Kutsal Kitap’ta açıklanan bir öğretidir’’ dedi. 

‘‘Kendinden vazgeçme, Hristiyanlara umut vermeli ve hizmet için teşvik etmeli’’ diyen Hibbs, ‘‘Hristiyanların bedenleri değişecek, ancak bu reenkarnasyon inancına dayalı bir değişim olmayacak. Bu umuda her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Kutsal Kitap, dirilişi öğretir. Dünyada yaşamı sonlanan Hristiyanların bedenine ‘uykuda’ denir. Çünkü İsa Mesih, geri döndüğünde değiştirileceğiz. Bu bedende Cenneti miras almayacağız. Bedenimizin değişmesi gerekiyor. Hepimiz ölmeyeceğiz, ancak hepimiz değişeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

İsa Mesih’in her an geri dönecek olmasının, inanlıları Müjde’yi paylaşarak başkalarını sevmeye teşvik etmesi gerektiğini söyleyen Hibbs, ‘‘Hristiyanlar, Rab’bin gelişine hazır olmak için Kutsal Kitap okumalı. Asla pes etmeyin ve güveninizi kaybetmeyin. Gözlerinizi İsa’ya çevirmenizi istiyorum. Çok yakına bakmayın. Yoksa endişeler ve korkularla tükenirsiniz. İsa Mesih’e doğru ilerleyin ve iman zırhını her gün giyinin. İsa önünüze açık bir kapı koydu. O’nun adını inkâr etmeyin ve sözüne itaat edin. Başarısız olmayacaksınız’’ dedi.

Bir günlük ‘Dönüşünü Bekliyoruz’ konferansındaki diğer konuşmacılar arasında Birchman Baptist Kilisesi’nin kıdemli pastörü Bob Pearle, Kaliforniya’daki Calvary Şapeli’nin kıdemli pastörü Barry Stagner ile Eriha vali yardımcısı ve Behold Israel’in kurucusu Amir Tsarfati yer aldı. (CP)

Patrik Kadasetli Sahak II, Ankara’dan Gelen Heyeti Kabul Etti

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II, 22 Ekim Cuma günü İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Vakıflar Genel...

Monsenyör Massimiliano Palinuro, Patrik Kadasetli Sahak II’yi Ziyaret Etti

Türkiye Ermenileri Patriği Kadasetli Sahak II. 21 Ekim Perşembe günü, İstanbul Latin Katolik Kilisesi’nin yeni dini önderi...

Hristiyan Aileler, Temel Haklardan Mahrum Bırakılıyor

Meksika'nın Hidalgo kentindeki iki Hristiyan aile, akrabalarının evinde ibadet hizmeti düzenlemeleri üzerine komşuları tarafından tehdit edildi.Hristiyan Dayanışma...

Papa Françesko, Rus Katolikleri, Birliği Sürdürmeye Teşvik Etti

Papa Françesko, Rusya Federasyonu'ndaki tüm Katolik cemaatinin ‘sevinç ve alçakgönüllükle, Tanrı Krallığı'nın saflığını sunan müjdeci bir tohum’...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi