27 Eylül 2022 Salı

Meryem Ana’nın Doğumu Bayramı İskenderun’da Ayinle Kutlandı

Katolik dünyasının geleneksel bayramlarından biri olan “Meryem Ana’nın Doğumu” Yortusu, Hatay’ın İskenderun ilçesinde Müjdeleme Latin Katolik Kilisesi’nde özel bir ayinle kutlandı.

Her yıl 8 Eylül tarihinde kutlanan Bayram Ayini kilise bahçesinde, cemaat üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Meryem Ana’nın Doğumu münasebetiyle gerçekleştirilen Kutsal Ayini, Anadolu Havarisel Vekili ve Epikoposu Monsenyör Paolo Bizzeti yönetirken, Kilise Pederlerinden Antuan Ilgıt da kendisine iştirak etti.

Meryem Ana’ya övgülerin sunulduğu ayinde, hastaların sağlıklarına kavuşması, mültecilerin daha güzel bir hayat sürmesi, ihtiyaç sahipleri ve zorda olan insanlar için de dualar edildi.

Kilisenin bahçesinde yer alan Meryem Ana ikonası yanında gerçekleştirilen ayinde konuşan ve Meryem Ana’nın her zaman ihtiyacı olanların yanında olduğunu ifade eden Monsenyör Bizzeti, ”Meryem Ana için dua etmekten asla vazgeçmemek gerektiğini” söyledi. 

Kutsal Ayinin sonunda, Meryem Ana ikonası önünde ‘Selam Sana Meryem’ duası da pederler ve cemaat üyeleri tarafından hep birlikte okundu. (SAT-7 Türk/İlyas Edip TERBİYELİ-İskenderun)

Küresel Gıda Krizinin Acilen Ele Alınması İçin Çağrı

Uluslararası kuruluşlar, Ukrayna'daki savaşın yol açtığı küresel gıda krizinin, tahıl koridorunun açılmasına rağmen bitmediğini belirterek, krizin daha...

İskenderun Katolik Katedrali’nde Öğrenciler İçin Dua

İskenderun Müjdeleme Latin Katolik Kilisesi Pederlerinden, Anadolu Havarisel Vekili Şansölyesi Antuan Ilgıt, geçtiğimiz hafta başlayan yeni eğitim-öğretim...

Ermeni Kilisesi’nde Varaka Surp Haç Yortusu

Yılda 5 kez kutlanan, Haç'ın bayramlarından biri olan ve sadece Ermeni Kilisesine ait Varaka Surp Haç Yortusu,...

Kutsal Toprakları Ziyaret Eden Hristiyanlar, Kazı Çalışmalarına Katılabilir

ABD'den Kutsal Toprakları ziyaret etmeyi planlayan Hristiyanlar, hükümet girişiminin bir parçası olarak Kutsal Kitap'a yönelik kazı çalışmalarına...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi