9 Mart 2021 Salı

Minneapolis Sokakları, Müjde’nin Merkezi Haline Geldi

Dünya, George Floyd’un ölümünün ardından yaklaşık iki hafta boyunca şiddetli protestolara ve barışçıl gösterilere şahit oldu. Ayrıca İsa Mesih’te ırk ayrımının olmadığını gösteren iman ve sevgi ifadelerine de şahit oldu.

Floyd’un hayatını kaybettiği Minneapolis sokakları, yüzlerce Hristiyanın tapındığı, Müjde’yi duyurduğu ve vaftiz yoluyla Tanrı’yı yücelttiği sevgi ve kurtuluş yeri haline geldi. Tanrısal hareketin görüntüleri sosyal medyada yayınlandı. 

Circuit Riders hizmet grubundan vaiz Joel Bomberger vaftiz görüntülerini ve katılımcıların sevinçli anlarını paylaştı. Bomberger, ‘‘Circuit Riders ekibi, George Floyd’un hayatını kaybettiği yerde İsa Mesih’i açık havada vaaz etmek ve Müjde’yi duyurmak için Minneapolis’e gitti. Anlatılacak çok fazla tanıklık hikâyesi var. Binlerce kişiye vaaz verildi ve yüzlerce kişi hayatını İsa’ya adadı. İnsanlar şifa buldu, umutla doldu, değişti ve Minneapolis’te İsa’nın gücüyle yeniden doğdu. İşitme engelli birinin şifa bulduğu haberini aldım. Tanrı’ya şükürler olsun’’ açıklamasında bulundu.

Circuit Riders üyeleri, yüzlerce insanın yüksek sesle dua ettiği ve tapındığı yerde hizmet verebilmek için Minneapolis’e gitti. Katılımcıların İsa Mesih’e olan bağlılıklarını ilan ettiği görüldü.

Videoda kalabalığa liderlik eden vaizin, ‘‘Göğe yükseldin, ölümü yendin. Hayatımı sana veriyorum. Kutsal Ruh, seni takip etmenin ne anlama geldiğini bana göster. İsa’nın adıyla, Amin’’ duasının sokaklarda yankılandığı görüldü.

Birçok kişi dua eden ve birbirini kucaklayan insanların görüntülerini tweetledi. 

Kalpler George Floyd’a yapılan haksızlık nedeniyle kırık olsa da, birçok kişi İsa Mesih’te teselli ve kurtuluş bularak ilerliyor.(CBN)

Altı Yıl Hapis Yatan İranlı Hristiyan, Yeniden Cezalandırıldı

Dine hakaret ve ulusal güvenlikle ilgili suçlamalar nedeniyle üç hafta tutuklu kalan İranlı Hristiyan, kefaletle serbest bırakıldı.Ebrahim...

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri Vefatlarının Yıldönümlerinde Anıldılar

Türkiye Ermenileri 82., 83. ve 84. Patrikleri, Şınorhk (Kalusdyan), Karekin II. (Kazancıyan), Mesrob II. (Mutafyan), vefatlarının yıldönümleri...

Türkiye’deki Bilim Kadınlarının Oranı Avrupa Ortalamasının Üstünde

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2019 verilerine göre, Türkiye’deki bilim kadınlarının oranı Avrupa ülkelerinin ortalamasının üstünde.Avrupa Birliği...

Kilise Yaşlıları Öldürüldü, Üç Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın kuzeybatısındaki Fulani çobanlarının 16 Şubat günü bir kilise yaşlısını öldürdükleri ve diğer üç Hristiyanı kaçırdıkları söylendi.Katsina...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi