4 Ağustos 2021 Çarşamba

Nepal’de bir Pastör hem tehdit edildi hem de darp edildi

Pastör Nepal’de Dövülürken:  “Tüm Kiliselerinizi Havaya Uçururuz ve Tüm Liderlerinizi Öldürürüz” diye tehdit edildi.

Nepal’deki bir pastör, Katmandu’da kalabalık bir grup tarafından dövülürken, çetenin aynı zamanda ülkedeki Hristiyanlara da tehdit içerikli mesajlar verdiğini açıkladı.

Nepalli Pastör Sagar Baizu, Morning Star News’e verdiği röportajda, dinlenmek için oturduğu kafede aniden arkasından grubun saldırdığını aktardı. Nepal Ulusal Hristiyanlar Federasyonu’nun sözcüsü ve genel sekreteri olan 46 yaşındaki Baizu, “Beni bir buçuk saat boyunca dövdüler ve aniden olay mahalinden uzaklaştılar” dedi. Pastör, kafasına aldığı darbelerin çok şiddetli olması sebebiyle kendisini dövenlerin yüzlerini göremediğini de söyledi.Saldırganların kimlikleri belirlenemedi. 

Pastör Baizu, söz konusu çetenin tüm kiliseleri havaya uçurmakla ve tüm  pastörleri ise ölümle tehdit etmekte olduğunu açıkladı.

Budhanilkantha’daki Anugrah Vijay Kilisesi’nin pastörlüğünü yapan Baizu, bir hastanede tedavi edildi ve cinayete teşebbüs olarak sınıflandırılan bu olayla ilgili polise şikayette bulundu.

On yıldan uzun bir süredir, Hindu çoğunluğun olduğu Nepal’de hedef azınlık olan Nepalli Hristiyan bir kesime öncülük ettiğini belirten Baizu, ona kimin saldırdığını bilmediğini söyledi. Pastör Baizu, “Nepal’deki Ulusal Hristiyanlar Federasyonu’nun resmi sözcüsüyüm ve uzun yıllardır kilisenin haklarını dile getiriyorum.” dedi. Baizu, saldırının kendisinin yürüttüğü “Hristiyan faaliyetlerinden ötürü ” kaynaklandığı konusunda ısrar etti.

Hristiyan liderler ise, Nepal’deki inananlara karşı yürütülen zulmün, milliyetçi tutumlardan kaynaklandığını söyledi.

Son yaşanan gelişmeler arasında, zorla inanç değiştirmekle suçlanan Hristiyan liderlerin tutuklanması ile birlikte, yabancı bir çiftin Kumaripati’deki bir kilisede yaptıkları çalışmalar sebebiyle benzer suçlamalarla sınır dışı edilmeleri de bulunuyor.

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi