30 Temmuz 2021 Cuma

Noel Babalar, Bu Sene Mesafeli Olacak

Britanya’da eğitime katılan Noel Babalar bu yıl geleneksel evleri, kırmızı maskeleri, aralıklı oturma planı ve çocuklara temas etmeden verecekleri hediyelerle salgın açısından güvenli hale getirmeyi öğreniyor.

25 yıldır Santa School’un yöneticiliğini yapan Londralı eğlence şirketi Ministry of Fun, bu yıl salgın sırasında etkinliklere Noel Baba çağıranların sağlık koşullarını güvence altında tutmak için çalışmalarına başladı. Eğitmen ve organizasyon kurucusu James Lovell, üç önemli değişiklik yapıldığını söyledi.

James Lovell

Lovell, ‘‘Öncelikle gördüğünüz gibi Noel Baba’nın kostümüne benzer şekilde beyaz kürklü kırmızı kadifeden maskeler ürettik. Hepimizin maske takmaya alıştığı dönemde çocukların kendilerini rahat hissedeceklerini düşünüyorum. İkincisi sosyal mesafe kuralına uyulacak. Uygulaması oldukça kolay. Çocuğun Noel Baba’dan 2 metre uzak kalması ortamın sihrinden bir şey kaybettirmez. Son olarak da, okul Noel Baba’nın hediyeleri koyduğu ve çocukların kendilerine doğru çekebileceği küçük bir kızak icat etti’’ açıklamasında bulundu.

Lovell, geçen yıl sekiz haftalık bir süre içinde 1.000’den fazla rezervasyon aldıklarını, bu yılki rezervasyonların ise normal seviyelerin yarısında olduğunu belirtti. Lovell, ‘‘İnsanlar ne yapabileceklerinden tam olarak emin değil. Bugün burada Santa School’da yaptığımız çalışmaların insanlara ne yapabileceklerini ve bunu sihirli bir şekilde nasıl yapabileceklerini göstermesini umuyorum’’ ifadelerinde bulundu. 

Noel Baba gibi giyinmiş olan kişi, ‘‘Çocuklardan ve yetişkinlerden de biraz uzak kalmalıyız, ancak eğlence, sevinç ve sevgi asla değişmeyecek’’ dedi.

Lovell, Noel Babaların ne kadar ücret aldığına değinmedi, ancak işin göründüğünden daha zor olduğunu belirterek, ‘‘Bir oyuncunun karakterini koruyarak doğaçlama yapması ve onlardan bir metre uzakta duran seyircilere etkileyici görünmesi kolay değil, çok fazla konsantrasyon gerektiriyor’’ dedi. (uk.reuters)

En Büyük El Yazması Kutsal Kitap Sergilenmeye Başlandı

Ukrayna'nın başkenti Kiev, Aziz Sofya Katedrali'nde el yazması Kutsal Kitap'ın sergilendiği tarihe imza atan bir tanıtım gerçekleşti....

Arsuz Aziz Yuhanna Kilisesi Yazlıkçılara Hizmet Veriyor

Genellikle, İskenderun ve çevresinin sayfiye yeri olarak kullandığı Hatay’ın Arsuz ilçesinde, (Mar Yuhanna) Aziz Yuhanna Rum Ortodoks...

Florida ”Bir Dakikalık Sessizlik” Yasasını Resmi Olarak Kabul Etti

ABD Florida’daki okullarda öğrencilerin ders öncesi dua etmesine fırsat tanıyacak olan “Bir dakikalık sessizlik” uygulamasının yasa tasarısı resmi...

Küba’da Kilise, Umudun Varlığı Olmaya Devam Ediyor

Küba halkının içinde bulunduğu zor durumlar nedeniyle dayanışma, farklı düzeylerde dile getirilmeye devam ediyor.Küba'yı, 2015 ve 2016...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi