14 Nisan 2021 Çarşamba

Noel Babalar, Bu Sene Mesafeli Olacak

Britanya’da eğitime katılan Noel Babalar bu yıl geleneksel evleri, kırmızı maskeleri, aralıklı oturma planı ve çocuklara temas etmeden verecekleri hediyelerle salgın açısından güvenli hale getirmeyi öğreniyor.

25 yıldır Santa School’un yöneticiliğini yapan Londralı eğlence şirketi Ministry of Fun, bu yıl salgın sırasında etkinliklere Noel Baba çağıranların sağlık koşullarını güvence altında tutmak için çalışmalarına başladı. Eğitmen ve organizasyon kurucusu James Lovell, üç önemli değişiklik yapıldığını söyledi.

James Lovell

Lovell, ‘‘Öncelikle gördüğünüz gibi Noel Baba’nın kostümüne benzer şekilde beyaz kürklü kırmızı kadifeden maskeler ürettik. Hepimizin maske takmaya alıştığı dönemde çocukların kendilerini rahat hissedeceklerini düşünüyorum. İkincisi sosyal mesafe kuralına uyulacak. Uygulaması oldukça kolay. Çocuğun Noel Baba’dan 2 metre uzak kalması ortamın sihrinden bir şey kaybettirmez. Son olarak da, okul Noel Baba’nın hediyeleri koyduğu ve çocukların kendilerine doğru çekebileceği küçük bir kızak icat etti’’ açıklamasında bulundu.

Lovell, geçen yıl sekiz haftalık bir süre içinde 1.000’den fazla rezervasyon aldıklarını, bu yılki rezervasyonların ise normal seviyelerin yarısında olduğunu belirtti. Lovell, ‘‘İnsanlar ne yapabileceklerinden tam olarak emin değil. Bugün burada Santa School’da yaptığımız çalışmaların insanlara ne yapabileceklerini ve bunu sihirli bir şekilde nasıl yapabileceklerini göstermesini umuyorum’’ ifadelerinde bulundu. 

Noel Baba gibi giyinmiş olan kişi, ‘‘Çocuklardan ve yetişkinlerden de biraz uzak kalmalıyız, ancak eğlence, sevinç ve sevgi asla değişmeyecek’’ dedi.

Lovell, Noel Babaların ne kadar ücret aldığına değinmedi, ancak işin göründüğünden daha zor olduğunu belirterek, ‘‘Bir oyuncunun karakterini koruyarak doğaçlama yapması ve onlardan bir metre uzakta duran seyircilere etkileyici görünmesi kolay değil, çok fazla konsantrasyon gerektiriyor’’ dedi. (uk.reuters)

Türkiye’nin İlk Fosil Ormanı UNESCO Yolunda

Bolu'nun Seben İlçesi Belediye Başkanı Fatih Kavak, 2013 yılında Türkiye'nin ilk fosil ormanı ilan edilen Hoçaş Fosil...

Anaokulunda Yangın: 20 Çocuk Hayatını Kaybetti

Nijer'in başkenti Niamey'de bir anaokulunun binasını saran yangında en 20 çocuk hayatını kaybetti.Birleşmiş Milletler'e göre dünyanın en fakir...

Son Akşam Yemeği Tablosu’nu Halı Olarak Satıyorlar

Dünyaca ünlü ressam Leonardo Da Vinci'nin İsa Mesih'in havarileriyle yediği ''Son Akşam Yemeği” adlı tablosu bir alışveriş...

Müjdeleme Gezisi Sırasında 8 Hristiyan Kaçırıldı

Nijerya'nın Kaduna eyaletinde müjdeleme gezisi için yola çıkan 8 Hristiyan’ın kaçırıldığı bildirildi.Uluslararası Hristiyan Kuruluşu’na (ICC) göre, Redeemed...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi