21 Haziran 2021 Pazartesi

Organlarını Kaybeden Adam, Hristiyan Parçaya İlham Oldu

Hristiyan müzik grubu MercyMe, Perşembe günü ulusal bir ABC televizyon seyircisine yeni hit şarkıları ”Say I Won’t”un ardındaki iman dolu hikayeyi açıkladı.

 MercyMe grubu

Billboard’un Hot Christian Songs listesinde 7. sırada yer alan parça, Aralık 2019’da septik şoka giren ve neredeyse ölmek üzere olan arkadaşları Gary Miracle’ın yaşadıklarından ilham aldı. Miracle hayatta kaldı, ancak doktorlar dört uzvunu da kesmek zorunda kaldı.

Miracle, pes etmedi ve geçtiğimiz haftalarda protezlerle yeniden yürümeyi öğrendi. Grup, Miracle ile birlikte Good Morning America’nın GMA3 şovunun özel bir bölümünde yer aldı.

MercyMe gitaristi Barry Graul, ‘‘Benim başıma gelseydi, aynı bakış açısına sahip olur muydum bilmiyorum. Bu yüzden onun yaşadıklarını izlemek, inanılmaz derecede teşvik verici’’ dedi. Mercy Me’nin baş şarkıcısı Bart Millard, Miracle’ın yaşadıklarına karşı tavrının şaşırtıcı ve bakış açısının inanılmaz olduğunu belirtti.

Müzik videosunda, Miracle’ın ampütasyondan önceki ve sonraki hayatından görüntüler yer alıyor. Miracle, GMA3’e Hristiyan inancının olumlu bakış açısı için gerekli olduğunu söyledi. Miracle, Eyüp 1:21 bölümüne değinerek, ‘‘Rab verdi, Rab aldı. Rab’bin adına övgüler olsun’’ dedi.

Gary Miracle

Öfke ve çaresizlikten nasıl kaçındığı sorulduğunda ise Miracle, ‘‘Bu hayatta hepimizin mücadelesi olduğunun farkındayım. Şu anda mücadelelerim başkalarınınkinden biraz daha fazla görünür oluyor’’ dedi. Miracle, mizah anlayışını da koruduğunu söyledi ve ‘‘Ben hala aynı adamım. Sadece 40 kilo daha hafifim’’ diyerek gülümsedi.

Miracle, zorluklar sırasında zaferini gösteren MercyMe’ye sonsuza kadar minnettar olacağını söyleyerek, ‘‘Yaşıyorum ve Tanrı iyidir. Burada olduğum için minnettarım. Tanrı tarafından kutsandım, hala evliyim ve çocuklarımın babasıyım’’ dedi.

Şarkı, MercyMe’nin 30 Nisan’da çıkan yeni albümü Inhale (Exhale)’nin bir parçası. (CHL)

Türkiye’de ”Normale Dönüş” Başlıyor

Kademeli normalleşmede yeni adımlar bugün Beştepe'de görüşüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık ettiği toplantının ardından alınan yeni...

Metropolis Antik Kenti’nde 1800 Yıllık Kadın Heykeli Bulundu

İzmir’in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında, Roma dönemine ait 1800 yıllık, başsız kadın heykeli bulundu....

Pastör, Oğlu İle Birlikte Öldürüldü

Morning Star News, 21 Mayıs'ta pastörün ve üç yaşındaki oğlunun Fulani çobanları tarafından öldürüldüğünü duyurdu. Saldırı, Nijerya'nın...

Patrik Sahak II: Her Türlü Kötülüğün Bir Kökü Para Sevgisidir

Ermeni Apostolik Kiliselerinde, pazar ayinlerine devam edildi. Patriklik makamının bildirisi uyarınca, kiliselere yürüme mesafesindeki inanlılar Surp Badarak'lara...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi