15 Mayıs 2021 Cumartesi

Otobüsle Londra Sokaklarında Rab’be Övgüler Sunuldu

Londra sokaklarında İsa Mesih’e övgüler sunuldu. Kiliseyi ruhsal uyanışa hazırlamak için hafta sonu boyunca ilahilerin söylendiği otobüs, Parlamento Binası, Westminster Abbey, Piccadilly Circus ve başbakanlık konutunun da bulunduğu Downing Sokağı olmak üzere birçok ünlü yerden geçti.

Söylenen ilahiler arasında ‘How Great Is Our God’, ‘He is Exalted’, ‘Reckless Love’ ile ‘How He Loves’ parçaları yer aldı. Etkinliği organize eden tapınma lideri Beatrice Gboyega, amacının zaten kurtulmuş olan insanlarda ruhsal uyanışının gerçekleşmesi olduğunu söyledi.

Gboyega, ‘‘Koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde kaldığımız dönemde insanlar Tanrı’nın kendilerine yakınlaştığını fark etti. Bu durumun Mesih’in bedenini yeniden uyandıracağına inanıyorum. Çünkü birlik içinde olunması gerekiyor. Bizler tek bir beden olarak, bunun için dua ediyoruz. Mesih’i tanımayan insanların özgürlüğe kavuşmasını ve kendilerini yaratan ve seven birinin var olduğunu bilmelerini istiyoruz. Bu sıkıntılı dönemi tek başlarına atlatmak zorunda olmadıklarını, hatta bir umuda sahip olduklarını ilan etmek istiyoruz’’ dedi.

‘Worship The King’ etkinliğindeki tapınma ekibinin bir üyesi, şehir için dua ettiği sırada Tanrı’nın kendisiyle konuştuğunu ve O’na ruhsal bir uyanış başlatacağını söylediğini belirtti. Gboyega, Tanrı’nın kendisine geçen yaz verdiği bir söz uyarınca otobüs aracılığıyla şehrin sokaklarında tapınma hizmeti düzenlemeye karar verdiğini açıkladı.

Yeşu 20:6’da anlatılan halkın yüksek sesle bağırmasının ardından kentin surlarının yıkıldığı olaya atıfta bulunan Gboyega, ‘‘Tanrı’nın şehrimizi koruması ve yeniden uyanışı başlatması için O’na tapınmamız gerektiğine inanıyorum’’ dedi. (CP)

Kartal Surp Nişan Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu’nun Cenaze Töreni Gerçekleşti

Kapalıçarşı gümüşçü esnaflarından aynı zamanda Kartal Surp Nişan Ermeni Apostolik Kilisesi Vakfı Başkanı Ohannes Sahakoğlu, uzun süredir...

İtalyan Episkopos Silahlı Saldırıya Uğradı

Papa Françesko tarafından yakın zamanda Güney Sudan’a görev yapmak üzere gönderilen dünyanın en genç Katolik Episkoposunun silahlı...

Pastör Loran Mann, 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

God in Christ Kilisesi (COGIC) pastörü ve TV haber muhabiri Loran Mann, 74 yaşında hayatını kaybetti.Haber muhabiri...

İran’da Hristiyan Nüfusu, Rejimin Baskılarına Rağmen Artıyor

İran asıllı İngiliz vatandaşı Nazanin Zaghari-Ratcliffe'in cezalandırılmasının İran'da dini özgürlüğün daha da kısıtlanmasına yol açabileceğine dair korkular...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi