4 Ağustos 2021 Çarşamba

Pakistan’da Pastör, Kiliseyi Kapatmaya Zorlandı

Pakistan polisi, pastörü ve cemaatinden bir kişiyi ibadet ederken tutukladı.

Pakistan’da devam eden inanç zulümlerini ele alan Hristiyan örgüt CLAAS-UK’ye göre, 25 Şubat’ta Lahore, Mohallah Sialkoti’de bulunan New Life Kilisesi’ndeki tutuklamalar, bir kişinin şikâyeti üzerine gerçekleşti.

Pastör Amjad

Hristiyanlar Kendini Güvende Hissetmiyor

Pastör Amjad ve kilise ihtiyarı Yusuf Lal, mahalledeki yerel halkın kendilerini düzenli olarak tehdit ettiğini ve kiliseyi kalıcı olarak kapatmaya zorladığını söyledi. İkili, herhangi bir soruşturma veya tutuklama emri olmaksızın gözaltına alındı. İnanlılar, avukatlarının çabasının ardından sert bir uyarı ile serbest bırakıldı. Kiliselerini bir daha açmamaları istendi ve kiliseyi tekrar açmaları durumunda kendileri için iyi olmayacağı söylendi.

Lal, polisin onu kilisede bir daha asla ibadete katılmayacağını yazılı olarak sunmaya zorlamasının çok acı verici olduğunu söyledi. Pastör Amjad, bölgede kilise bulunmaması nedeniyle hizmet vermeye başladıklarını, ancak kilisenin açıldığı günden bu yana tehdit aldığını söyledi.

CLAAS-UK’ye göre, polisin çağrıldığı gün, yerel halk tarafından cemaat kadın ve erkek olarak ayrıldı ve ibadetin durdurulması istendi. İbadet etmeleri engellenen cemaat, öfkeli kalabalığın hakaretlerine maruz kaldı.

CLAAS-UK’in yöneticisi Nasir Saeed, ülkede dini hoşgörüsüzlüğün artmaya devam ettiğini söyleyerek, ‘‘Barışçıl bir şekilde ibadet etmek her vatandaşın hakkı. Ancak ne yazık ki, son yıllarda Batı yanlısı görülen ve küçümsenen Hristiyanlar, artan ölçüde nefret suçlarına maruz kalıyor. Hükümetin ayrımcı politikaları, buna katkıda bulunmaya devam ediyor ve Pakistan toplumundaki dini azınlıkların alanı hızla daralıyor. Hristiyanların çoğu kendini güvende hissetmiyor ve Pakistan’da bir gelecek görmüyor. Zaten birçoğu ülkeyi terk etti’’ dedi. (premierchristian)

BioNTech Aşılarının Yeni Sevkiyatı Türkiye’de

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sevkiyat devam ediyor. Son olarak BioNTech'in ürettiği aşıların yeni sevkiyatı,...

65 Bin Yıl Önceki Duvar Resimlerini Neandertallerin Yaptığı Kanıtlandı

Bilim insanları, İspanya'nın güneyinde yer alan Cueva de Ardales mağarasındaki çizimlerin Neandertaller* tarafından yapıldığını kanıtladı. Yaklaşık 65...

Patlamanın Yıl Dönümü: Beyrut Limanı’na Anıt Heykel Açıldı

Geçtiğimiz yıl 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın birinci yılına dair yapılan dev anıt heykel açıldı....

Gelecek Salgınlar İçin ”Evrensel Aşı” Çalışması

Bilim insanları, bir yıldan kısa bir süre içinde Covid-19 karşı etkili ve güvenli aşılar geliştirerek büyük bir...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi