2 Mart 2021 Salı

Pakistanlı bir din görevlisi İsa Mesih’e nasıl iman ettiğini anlattı

Pakistanlı din görevlisi İsa Mesih’e nasıl iman ettiğini anlattı.

Pakistan’da eskiden din görevlisi olarak çalıştığını anlatan Haroon, çok gençken tek hayalinin cihat yapmak olduğunu ve hayalindeki işi, din görevlisi olarak çalışmaya başladıktan sonra İsa Mesih’i kabul ederek Hristiyan olduğunu belirtti. Haroon, hayatının tamamen değiştiğini ve kendini İsa Mesih’e adadığını söyledi.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluşa röportaj veren eski imam, Hristiyan olduktan sonra şiddetli zulümlere maruz kaldığını anlattı.

Dua etmek için evden  çıktığımda, caddemizi temizleyen bir adamla karşılaştım. Çok fakir gözüküyordu. Ona para verdim ve o parayı kabul etti daha sonra, ‘sizin için dua edebilir miyim?’ dedi. Ben de evet dedim. Onu mutlu etmek istedim. Adam duasında, “Tanrım, şu anda sana çok teşekkür ediyorum, bu adamı karşıma çıkardığın için ve bu para için. Tanrım lütfen bu adama yol, gerçek ve yaşamın sende olduğunu göster” dedi. Bu sevginin hayatını ne kadar çok değiştirdiğini söyledi.

Haroon, daha sonra bir kiliseye gitmeye karar verdiğini belirtti ve “Tanrı’yı arıyordum. Bir gün Tanrı bana, ‘Oğlum, bana gel. Ben senin Tanrı’nım. Günahlarını bana bırak’ dedi ve onu kabul ettim. Hayatım değişti. Bu sevgi beni değiştirdi” diyerek nasıl iman ettiğini anlattı.

Haroon, verdiği röportajda Hristiyan olduktan sonra kardeşlerinden gördüğü zulüm hakkında bilgi verdi.

“Beni ailemde kimse sevmez çünkü imamlığı bıraktım ve İsa’yı kabul ettim. Bu yüzden hepsi beni öldürmek istiyor çünkü eğer beni öldürürlerse cennete gideceklerini düşünüyorlar. Ben, onları tüm kalbimle affediyorum bana ne yaparlarsa yapsınlar, onları İsa’nın bizi sevdiği gibi seviyorum. Ayrıca Pakistan’daki Hristiyanlar için dua etmenizi istiyorum çünkü onlar her gün zulüm görüyor. Özellikle İran, Suriye, Irak, Afganistan olmak üzere dünyadaki tüm Hristiyanlar için dua edin. Çünkü bizim dualarımız dünyayı değiştirecek.”(ÖK)

Salgına Rağmen Bazı Hristiyan Kitapçılar Satışlarını Artırdı

Salgın döneminde zorunlu kapanmalara ve sosyal mesafeye rağmen, 2020'de bazı Hristiyan kitapçıların genel satışlarının arttığı görüldü.Christian Retail...

SAT-7 Plus, Dünya Çapında Kullanıma Hazır

Orta Doğu’nun ilk isteğe bağlı Hristiyan video yayın hizmeti olan SAT-7 PLUS, artık çevrimiçi (online) olarak dünya...

Ermeni Kilisesi’nde, ‘Kaybolan Oğul’ Haftası Gerçekleşti

Ermeni kiliselerinde, Büyük Oruç dönemi "Arevakal" (Gündoğumu) ve "Hısgum" (İstirahat) dualarına devam edildi. 28 Şubat Pazar günü...

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, Kiliselerin Kapatılmasını Kınadı

Cezayir Hükümeti'ne Aralık 2020'de üç Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi (UNHRC) sözcüsü tarafından gönderilen mektup kamuoyuna açıklandı....

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi