8 Aralık 2022 Perşembe

‘‘Tanrı’nın Merhametine ve Sevgisine Her Gün Tanıklık Etmeliyiz’’

Vatikan’da Seküler Enstitüler Dünya Konferansı’na (CMIS) katılan Papa Françesko, günlük sevgi eylemleriyle Tanrı’nın merhametine ve sevgine tanıklık etmemiz gerektiğini söyledi.

Papa konuşmasında, CMIS’in seküler enstitülerin doğasını ve Kilise ile Tanrı’nın halkının nasıl bir yolculukta olduğunu hatırlatarak, ‘‘Bizimki dışa dönük bir Kilise’dir. Uzak olmayan, dünyadan kopmayan, ancak tuzu ve ışığı, birliğin, umudun ve kurtuluşun tohumu olmak için dünyaya ve tarihe daldıran bir kilisedir’’ dedi ve konuşmasında CMIS’in hizmetlerini takdir etti. 

Tanrı’nın İyiliğine ve Merhametine Tanıklık Edin

Papa, ‘‘İnsanların yürüdüğü, yorgunluğun ve acının en yoğun olduğu, hakların hiçe sayıldığı, savaşın insanları böldüğü ve insan onurunun inkâr edildiği sokaklarda, gündelik yaşamın tüm güvencesizliğini ve mutlak olanın tüm güzelliğini yaşamaya çağrılıyorsunuz’’ dedi.

Tanrı’nın kurtuluş armağanını vermeye devam ettiğini hatırlatan Papa, ‘‘Günlük sevgi eylemleriyle Tanrı’nın iyiliğine ve merhametine tanıklık etmeye çağrıldınız’’ dedi.

Mesih’teki Güç

Papa Françesko, ‘‘Güç ve cesaret için dua edin ve sessizce Mesih’i düşünün. Dua aracılığıyla İsa ile karşılaşmak, yüreğinizi O’nun esenliği ve sevgisiyle doldurur. Tanrı’yı ​​gayretle aramak, Kutsal Yazılara yakın olmak ve ibadet zamanlarına katılmak, yaşamımızdaki bereketin anahtarıdır’’ dedi. 

Devam Edin

CMIS’in çalışmalarını takdir eden Papa, üyeleri aynı hızda hizmet etmeye çağırdı. Papa Françesko, ‘‘Kilise, sakinleşmek ve dinlenmek için bir atölye değildir. Kilise, hizmet yeridir. Sadece Tanrı’nın halkı olarak birlikte yürüyebiliriz’’ dedi.

Somut Olun

Hristiyanları insanlara soyut olarak değil, yaşamları ve tanıklarıyla ulaşmaya davet eden Papa Françesko, ‘‘Yeni yaşamın, evrensel kardeşliğin ve kalıcı barışın duyurusunu ve ölümden dirilen Rab’bin muhteşem armağanlarını dünyaya sunmaktan yorulmayın’’ dedi. (Vatican News)

1972’de kurulan CMIS, 1974’te Vatikan tarafından onaylandı. Konferansın internet sitesine göre, bir araya gelme amacı, ‘seküler kurumlar arasında işbirliğini organize ederek, mümkün olan en etkili şekilde, İsa’nın bedeninin güçlendirilmesi ve büyümesi için dünyada bir maya haline gelmelerini’ sağlamaktır. (Vatican News)

Hristiyanlar, Acımasızca Darp Edildi

Hindistan'da Hristiyanlar, inançlarını reddetmemesi üzerine acımasızca darp edildi. Radikal Hindu milliyetçilerden oluşan bir grup, Hristiyan bir ailenin...

Dini Reddedip, Tanrı’ya Yönelmek Mümkün mü?

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, İngilizlerin yaklaşık yarısı herhangi bir dini benimsemediği iddia edildi. Bu durum onların...

50 Bin Yıllık Virüs Yeniden Canlanabilir mi?

Bir grup bilim insanı, Sibirya'da eriyen permafrostların altında yatan virüslerden bazılarını yeniden canlandırdı. Virüslerden birinin yaklaşık 50...

Kilise Kalıntıları 30 Yıl Sonra Tekrar Ortaya Çıktı

Skepsis Antik Kenti'nde hamam ve kilise kalıntıları 30 yıl sonra tekrar ortaya çıktı.Çanakkale'de çok sayıda su kaynağını...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi