28 Şubat 2021 Pazar

Papa Françesko, Venezuala’daki Siyasi Kriz ve Filipinler’deki Terör Saldırısı İçin Dua Etti

Papa Françesko, Venezuela’daki siyasi krizin aşılması için tüm vatandaşların haklarına saygılı, adil ve barışçıl bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Filipinler’deki terör saldırısı için dua etmeyi de ihmal etmedi.

Papa Françesko, ‘Dünya Gençlik Günü’ programı kapsamında Latin Amerika ülkesi Panama’nın başkenti Panama’da yüz binlerce kişinin iştirak ettiği bir ayin yönetti. Papa Françesko, ayinin sonunda Venezuela’daki siyasi kriz için dua etti. 

Papa Françesko, “Venezuela vahim bir durumla karşı karşıya. Tanrı’dan krizi aşmak için tüm vatandaşların haklarına saygılı, adil ve barışçıl bir çözüm bulunması için yardım etmesini istiyorum.” duasında bulundu. 

Genç Katoliklere hitabı sırasında Filipinler’de 20 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin yaralandığı kilise saldırısını da kınayan Papa Françesko, olayı terör saldırısı olarak tanımladı. 

Ayrıca saldırıyı üstlenenlerin kalplerini yumuşatması için dua eden Papa Françesko, “Tanrım, saldırıyı düzenleyenlerin kalplerini yumuşat” ifadelerini kullandı. (en) 

Teksas’taki Kiliseler İhtiyaç Sahiplerine Kapılarını Açıyor

Teksas'ta anormal derecede soğuk hava şartları yaşanırken, Teksas'ın dört bir yanındaki kiliseler ve Hristiyan kurumlar kapılarını barınak...

Ekümenik Kardeşlik Kampanyası Düzenlendi

Brezilya Episkoposlar Konferansı (CNBB) ve Ulusal Hristiyan Kiliseleri Konseyi (Conic) tarafından 17 Şubat Kül Çarşambası’nda beşinci kez...

Teksas’taki Katolik Kilisesi Zorlu Hava Koşullarında Komşularına Yardım Ediyor

Teksas'ın çoğunu dondurucu soğuklar ve yaygın elektrik kesintileri getiren bir kış fırtınasının ortasında, Katolik Kilisesi kendi elektrik...

SAT-7 TÜRK’ten Türkiye Ermenileri Kadasetli Patrik Sahak II’ye Ziyaret

SAT-7 TÜRK Genel Müdürü Melih Ekener, Program Müdürü Cüneyt Arıkan’ı, Sosyal Medya Müdürü Ümit Teymur’u ve Yönetim...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi