6 Mart 2021 Cumartesi

Papa Françesko: “Venezuela’ya Müdahale İçin Uygun Şartlar Oluşmadı”

Papa Françesko, Venezuela’daki mevcut duruma Vatikan’ın müdahalesi ve ülkedeki siyasi krizde arabuluculuk yapması için henüz uygun şartların oluşmadığına değindi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Papa Françesko’ya 3 Şubat tarihinde gönderdiği mektupta ülkesindeki mevcut durumla ilgili yardım talebinde bulunmuştu. Papa Françesko ise söz konusu yardım talebine mektupla cevap verdi.

İtalyan Corriere della Sera gazetesi, Papa Françesko’nun Maduro’ya gönderdiği mektubun bir kısmını geçtiğimiz günlerde okuyucularıyla paylaştı.

7 Şubat tarihli mektubunda Papa Françesko, Maduro’nun arabuluculuk talebine karşı Venezuela’daki mevcut şartların uygun olmadığına dikkat çekti.

Ayrıca Papa Françesko, Venezuela halkının ortak refahının her türlü kişisel çıkarın üzerinde tutulması gerektiğine değindi ve tarafların ülkede birlik ve barış için çalışması gerektiğinin de altını çizdi.

Son olarak Papa, “Venezuela’daki Katolik ruhbanların ülkedeki krizden barışçıl ve kurumsal şekilde çıkılması için büyük bir çaba sarf ettiklerini” kaydetti.

Patrik Sahak II’den, ‘İnsan Hakları Eylem Planı’ Hakkında Açıklama

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II, ''İnsan Hakları Eylem Planı'' hakkında açıklamada bulundu.Patrikliğin Facebook sayfasından yapılan açıklama...

Myanmar’da Hristiyanlar, Adalet ve Barış İçin Dua Ediyor

Myanmar’da Katolik gazetesi Gloria News Journal editörü Joseph Kung Za Hmung, Agenzia Fides'e verdiği demeçte Myanmar'daki toplumsal...

Yüz Yüze Kilise Hizmetlerinde Düşüş Yaşanıyor

Yeni bir Lifeway Research anketi, geçen sonbahardan bu yana Protestan kiliseleri arasında yüz yüze katılımda önemli bir...

Hristiyanlar, Komşularına Duyduğu Sevgiden Ötürü COVID-19 Aşısı Olmalı

İki tanınmış Hristiyan lider, Hristiyanları komplo teorilerini reddetmeye ve COVID-19 aşısını benimsemeye teşvik ederek, aşıları yaşam yanlısı...

Bu haberleri okudunuz mu?Benzer İçerikler
Sizin için önerildi